Internet na Gądowie (SM Piast)

Witam!

Czy ktoś wie jaka firma zakłada sieć dostępową do internetu, za
pośrednictwem Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast", na Gądowie? I co jest
warty
ten dostęp?

Pozdrawiam.
WojtekZ tego co wiem, to ma zakladac siec firma Magma, ale kiedy oni zaczna cos
robic tego nie wiem.
Zastanawiam sie czy warto sie pchac w ta siec, jesli mpec do konca tego roku
ma podlaczyc gadow przez swiatlowody (przepustowosc do 100 Mb/s,
przynajmniej tak podaja).
Zreszta sprawdz sobie strone www.e-wro.pl

Gaweł


     

  Internet na Gądowie (SM Piast)

| Czy ktoś wie jaka firma zakłada sieć dostępową do internetu, za
| pośrednictwem Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast", na Gądowie? I co jest
warty
| ten dostęp?

| Pozdrawiam.
| Wojtek

Z tego co wiem, to ma zakladac siec firma Magma, ale kiedy oni zaczna cos
robic tego nie wiem.
Zastanawiam sie czy warto sie pchac w ta siec, jesli mpec do konca tego
roku
ma podlaczyc gadow przez swiatlowody (przepustowosc do 100 Mb/s,
przynajmniej tak podaja).
Zreszta sprawdz sobie strone www.e-wro.plMagma nie ma nic wspólnego ze spółdzielniom Piast na Gądowie.
A net z MPEC to w kaloryferze sobie pooglądaj, jak myślisz to gdzie te
100Mbitowe włókna się kończą... może w piecu w ciepłowni...


  Wspolnoty Mieszkaniowe - prosze o kontakt!
Pewnego dnia a bylo to  25.2 roku panskiego 2003 , pewien  krasnal  o
imieniu zbisa z grupy pl.regionalne.wroclaw nabazgral  :

P.S. Moze inni tez odezwa sie i potem latwiej bedzie pertraktowac!A jak wyjsc np ze spoldzielni Piast i zalozyc wlasna wspolnote mieszkaniowa
?

Zycze powodzenia :)


  Spółdzielnia Mieszkaniowa-dokladny adres
| Nie jestem z Wroclawia. Szukam dokladnego adresu Spoldzielni
| Mieszkaniowej.
Przepraszam, zapomnialem podac nazwe Społdzielni, chodzi o S.M. "PIAST".A to Google przestał działać i inne Panoramy Firm oraz Polskie Książki
Telefoniczne też?
http://tinyurl.com/adtf5

     

  Sosnowiecka Spółdzielia Mieszkanowa
Czy ktoś wie co za kataklizm wdarzył się w Sosnowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, że od 1 marca br. podnosi opłaty eksploatacyjne o 74%, a odpis na fundusz remontowy o 44%? . Skromnisie z Zarządu i Rady Nadzorczej nie uważali za stosowne, aby podać choć jedno słowo wyjaśnienia w pismach informujących o nowym wymiarze czynszu, ani na swojej stronie internetowej. I co najzabawniejsze na wspomnianych pismach nie podpisał się nikt z osób uprawenionych do reprezentowania spółdzielni. A może członkowie Sosnowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinni iść w ślady członków Spółdzielni Mieszkaniowej Piast w Katowicach i poprzez samoorganizowanie się doprowadzić do odwołania towarzystwa wzajemnej adoracji w Zarządzie i Radzie Nadzorczej Spółdzielni?
retorka

  PLAN ZAGOSPODAROWANIA CENTRUM SOSNOWCA
@ Limar

Dobry artykuł było by dobrze aby spółdzielnie, wspólnoty a przede wszystkim samorządowcy zapoznali sie z tematem rewitalizacji bloków i osiedli. Pisłem o tym w wątku o wizerunku Sosnowca. Bloki będą nam towarzyszyć jeszcze długie lata i niestety w centrum Sosnowca jest ich sporo. Poza wspomnianymi przez was punktowcami mamy jeszcze praktycznie cały Ludwik, Piastów i bloki przy Kilińskiego. Nawet nie ma co "gdybac" o ich wyburzeniu bo to jak napisał hans nierealne... tylko rewitalizacja i to w stylu przedstawionym w artykule a nie steropianowym chaosie....

@ hans

Tylko temat sprzedaży działek ciągnie się od przynajmniej 2 lat... i nic. Co do biurowców? Z tego co wiem że miasto planuje tam osiedle mieszkaniowe.

  GANT [GNT]
Zgodnie z par.5 ust.1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, Zarząd Spółki GANT S.A. informuje, iż w dniu 1 grudnia 2006 r. TBI Sp. z o.o., zależna od GANT S.A., w związku z nieskorzystaniem przez Gminę Wrocław z prawa pierwokupu, nabyła od Spółdzielni Mieszkaniowej "PIAST" we Wrocławiu, na podstawie umowy sprzedaży, niezabudowane prawo użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni 10.593 m² położonej we Wrocławiu przy ulicach Idzikowskiego, Bajana, Bystrzyckiej i Szybowcowej. Pozostała po zapłacie zadatku cena przedmiotu sprzedaży wyniosła 5.050.800,00 zł wliczając należny podatek VAT i zostanie zapłacona w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy. Źródłem finansowania zakupu są środki własne Grupy Kapitałowej GANT oraz pożyczki zaciągnięte od spółek wchodzących w skład
Grupy. Kryterium uznania umowy za znaczącą wynika z wartości umowy przekraczającej 10% kapitałów spółek zależnych.

  A co ze spółdzielcami?
Nie jest chyba istotne czy to Związek czy nie związek! Ale za powitanie dziękuję!
Czy dyskusja będzie przydatna, będzie to zależeć od dyskutantów po drugiej stronie, bo jak na razie, to spółdzielcy z Okonka chyba za radą prezesa PIASTA na całego leją ciepłą wodę.
Formalnie rola władz gminnych w tych sprawach jest żadna (poza tradycyjnym już laniem wody). Co najwyżej zachęcać do oszczędności, ale prezes spółdzielni namawia do czegoś przeciwnego! Bo co ma gmina do spółdzielni - tylko sprawy gruntowe. Jak to jest z nimi, to nie wiem, ale warto temu się przyjrzeć, bo sprawy własnościowe prawie we wszystkich społdzielniach mieszkaniowych w Polsce są straszliwie zabagnione z oczywistych względów - im mniej lokali wyodrębnionych tym łatwiej sterować spółdzielczym stadkiem.
Gmina może udzielić bonifikat spółdzielni przy wykupie gruntu od niej, tak aby spółdzielnia miała swój grunt a nie prawo wieczystego uzytkowania, którego poza Polską chyba nikt nie zna !
Ale czy Wasz management gminny będzie się chciał podlizać spółdzielcom takim manewrem, tego już nie wiem. Może przy najbliższych wyborach samorządowych!

  newsy 2007
miejscowość: Wrocław

województwo: dolnośląskie

data publikacji ogłoszenia: 2007-06-13

termin składania ofert: 2007-06-22

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast"

ogłasza przetarg:

Na projekt budowlany budynku wielorodzinnego na Gądowie, w rejonie ulicy Drzewieckiego, wolno stojącego.

Dla tego obiektu Spółdzielnia posiada warunki zabudowy.

Na projekt koncepcji zabudowy terenu położonego w sąsiedztwie ww. budynku.

  Newsy 2008
Były sobie plany

Już kilka lat temu, kiedy było wiadomo, że w pobliżu Manhattanu powstanie Pasaż Grunwaldzki władze Piasta chciały coś zrobić z obiektem. - Projekt galerii handlowej przy pl. Grunwaldzkim bardzo nam się spodobał - mówi Krzysztof Susdorf, zastępca prezesa zarządu spółdzielni mieszkaniowej. - Nawiązaliśmy nawet kontakt z zespołem architektów i inwestorem, który go budował. Niestety, plan rewitalizacji i budowy kładki pomiędzy estakadą Manhattanu i Pasażem Grunwaldzkim ostatecznie spalił na panewce. Teraz szykujemy się do drugiego podejścia - dodaje.

  Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa i nie tylko
Oczywiście, że wiem. Pisałem to już. Na każde 100 osób przypada jeden przedstawiciel.

Więc skoro chcecie zwołać Walne, to trzeba podać na stronie nazwiska wszystkich członków spółdzielni. Nie za bardzo już wymyślacie?

Wystarczy sprawdzić protokół z zebrania i można zobaczyć kto został wybrany.

wpisuję sobie w google "spółdzielnia mieszkaniowa". Wyskakuje najwyżej Katowicka "PIAST".

No i ani nie ma na stronie członków Zebrania Przedstawicieli, ani statutu znowelizowanego.

Znajdźcie spółdzielnię, która na swojej stronie podaje nazwiska przedstawicieli?

  RADA NADZORCZA
A ja mam pytanko dlaczego spółdzielnia nie ma stronki www. Po informacje trzeba zaoisywać się wcześniej.Zarząd sp. jeszcze nie wie co to internet?Na zebraniu osiedlowym była dyskusja na temat strony internetowej, Pani Prezes nie mówiła,że jej nie będzie. Problem w tym, że założenie strony kosztuje, utrzymanie w aktualności też. Na czym miało polegać to utrzymanie - głównie skanowanie i segregacja pod względem aktualności, i co bardzo ważne podobno należy każy dokument analizować pod względem ochrony danych osobowych i tak je znowelizować aby można było zamieścić na stronie. Jak się potoczy dalej sprawa nieznaju.

Ale mam propozycję może pomóc pani Prezes i wysyłajmy oferty tanich webmasterów, którzy coś takiego zrobią i będą się opiekować stronką. Może coś z tego wyjdzie. Podaję e-maila do Spółdzielni Mieszkaniowej w Piastowie : smpiastow@neostrada.pl tel.22 723 61 62.
Podobno mają skrzynki pocztowe e- mailowe w poszczególnych działach. Może Pani Prezes podejmie decyzję o upublicznieniu.

  strona internetowa miasta
Jak wspomniałem na samym początku dyskusji strona miasta to porażka.
Niestety zdania nie zmieniłem. Jak może być inaczej skoro Admin zagląda na stronę 1 ( słownie jeden) raz w tygodniu. Komentarz był 25.02(poniedziałek) i dzisiaj 3.03(poniedziałek). Tym sposobem strona nigdy nie będzie spełniała swoich zadań.
I tak się dzieje, jednak efekty są wciąż niezadowalające. Trzeba się niestety skupić na pracy u podstaw. Trzeba zmieniać świadomość urzędników, spółdzielców, przedstawicieli organizacji itp. Może nie wiedzą, że już ponad 45% gospodarstw w Polsce ma stały dostęp do Internetu, a w Piastowie pewnie więcej.


Oczywiście , że tak. Ale własnie między innymi Admin powinien uświadomić urzędnikom jaka jest rola internetu i strony www miasta.
Masz rację PMK, na stornie naszego miasta wygląda to tak jakby gospodarze się wstydzili tego, że rządzą miastem. Pogadałem z kilkoma sąsiadami i okazało się, że nikogo innego oprócz burmistrza z plakatów wyborczych lub obchodów dni Piastowa nie znamy.


To stwierdzenie mnie rozbroiło. Ja mieszkam w Piastowie od niedawna , ale o ile się orientuję obecny Burmistrz pełni swoją funkcję od kilku kadencji czyli kilkunastu lat. Ktoś tą ekipę chyba wybrał. Dlaczego osoba , która nic dla miasta nie robi przez tyle lat jest wybierana?
Całe szczęście, że znamy nazwiska urzędników.
Spółdzielnia mieszkaniowa na ul. Skorupki wywieszając na słupie, bo strony www niema jakieś zarządzenie podpisuje się "Zarząd".
A kto to jest zarząd? Czy to jest nazwisko Prezesa , zastępcy czy sekretarki?

  Przystanki, dworce i pętle w Rybniku...
Przystanek tam był do czasu reorganizacji numerów linii (przy spółdzielni mieszkaniowej). Obsługiwała go tylko linia 586. Potem 519 i ewentualnie 518. 517 napewno obsługiwał już Piasta. Jednak 519 po jakimś czasu przeniósł się na przystanek przy ul. Piasta. Z tego co pamiętam na Wyzwolenia zatrzymywała się jakaś linia 4** (numeru dokładanie nie pamiętam).

  Podważanie zapisów w akcie notarialnym
Szanowny Panie Michale.
Dlaczego nie kontynułuje Pan poprzedniego tematu?

Rozpoczęto przedmiotową sprawę "prośbą o pomoc" a po pojawieniu się odpowiedzi rozpoczyna Pan "nowy temat". Oba Pańskie tematy to, jak można się zorientować na podstawie Pana informacji, różne odcienie tej samej sprawy.

Jakby powyższego było mało sprawa jest do wyjaśnienia na poziomie samej spółdzielni. Proszę dokładnie rozpatrzeć całość sprawy, począwszy od decyzji pierwonej o rozpoczęciu dociepleń, a zobaczy Pan iz wszystko ułoży się w "logiczną" całość. Piszę w cydzysłowie bo w moim odczuciu nie dopełniono wszystkich formalności na początku a potem spółdzielnia "zorientowała się" i wprowadzała poprawki....

Te poprawki dziwnie przypominają sytuację z SM PIAST w Katowicach. Po dokładnym sprawdzeniu właściwych sprawie uchwał (Ich brzmienia) polecam o poszukanie kontaktu ze spółdzielcami właśnie z SM Piast. Można tego dokonać poprzez Sląskiego Pełnomocnika KZLiS Pana Janusza Tarasiewicza z Jastrząbia Zdroju. Być może trzeba będzie podobne sprawy "połączyć" w jedną większą całość i uwidocznić innym jako przykład specyficznego postepowania spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Postępowania przeciwko swoim nominalnym właścicielom.

Póki co polecam również dokładne ewidencjionowanie swoich poczynań. Zapisywać sobie dokonywane czynności, zbierać kopie pism.

  Rozprawa przeciwko HGSM w Katowicach
Widzę, że problemem jest przede wszystkim dotarcie do osób mających podobne sprawy do Marka.
Tak jak Eugeniusz, jestem przekonanay, że osób, które chcą różne spółdzielnie mieszkaniowe orżnąć tak jak Marka na samym tylko Śłąsku jest bardzo dużo. I ma rację Eugeniusz, że trzeba skorzystać z ich doświadczeń a ponadto zacząć działać razem a nie w pojedynkę, tak jak to czyni do tej pory większość spółdzielców.
Moim zdaniem jednym ze sposobów dotarcia do takich osób jest zamieszczenie stosownej informacji i prośby o kontakt na forum GW dla Katowic: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=59.
Przypominam również, że jeszcze niedawno w podobnej sytuacji jak Marek byli spółdzielcy ze spóldzielni PIAST, ale skrzyknęli się i wygonili prezesa Dorfa, który ten pomysł forsował!

Jeśli chodzi o merytoryczną stronę sprawy, to budzi moje ogromne zdziwienie różne traktowanie spółdzielców w tym samym budynku - dopłaty od kilku tysięcy złotych do nawet zera co jest sprzeczne z równym traktowaniem członków spółdzielni - art. 18 ust. 1 Prawa spóldzielczego.
Ponadto czy spółdzielnia żąda dopłat tylko od osób wnioskujących o odrębną własność czy od wszystkich mieszkańców danego budynku?

Również warto zastanowić się, czy przypadkiem w grę nie wchodzi sprawa przedawnienia skoro budynek wybudowano 15 lat temu!

  Kto zrobi porządek z klubowymi wandalami?
http://www.youtube.com/watch?v=Hrp266J0uPE

To Tez jest Wandalizm?lepiej chyba zeby szare,walące się budynki były ozdobione w ładne dzieło promujące Klub aniżeli jakimiś śmiesznymi napisami się zdobiło...POZDRAWIAMWandalizmem jest malowanie czegokolwiek na ścianie bez zgody właściciela budynku. Szczerze wątpie czy spółdzielnia mieszkaniowa wyraziła zgodę na ogromny napis "Piast Gliwice Hooligans" na szerokość całego bloku. Ten film pokazuje, że w dużej części tzw. klubowi artyści to zwykli wandale.
Oczywiście są też pozytywne przykłady, gdy właściciel ściany czy budynku wyraża zgodę na taką twórczość. Ciekaw jestem ile z zapodanych na filmiku obrazków było robionych za zgodą właścicieli.

  Kto zrobi porządek z klubowymi wandalami?
http://www.youtube.com/watch?v=Hrp266J0uPE

To Tez jest Wandalizm?lepiej chyba zeby szare,walące się budynki były ozdobione w ładne dzieło promujące Klub aniżeli jakimiś śmiesznymi napisami się zdobiło...POZDRAWIAMWandalizmem jest malowanie czegokolwiek na ścianie bez zgody właściciela budynku. Szczerze wątpie czy spółdzielnia mieszkaniowa wyraziła zgodę na ogromny napis "Piast Gliwice Hooligans" na szerokość całego bloku. Ten film pokazuje, że w dużej części tzw. klubowi artyści to zwykli wandale.
Oczywiście są też pozytywne przykłady, gdy właściciel ściany czy budynku wyraża zgodę na taką twórczość. Ciekaw jestem ile z zapodanych na filmiku obrazków było robionych za zgodą właścicieli.

Wszystkieg prócz Tego Napisu "PGH" POZDRAWIAM...i jeszcze jkedno chciałem powiedzieć

Ludzie Nie Mający Nic Wspólnego z Piastem Nie Potrafią Nas Zrozumieć... Mówią O Nas to co Przeczytają w Gazetach...Ze Kibic To Wandal... itd... Proponuje Kiedyś Się Wybrać Na Stadion Przy Ul.Okrzei Choćby Na Najbliższy Mecz z Lechią Gdańsk A Sami Zobaczycie Jak Jest Naprawde:)

  Zieleń , piękne kwiaty na osiedlu.
Nawet przy niewielkim nakładzie środków, ale dużej chęci lokatorów bloków spółdzielczych (i nie tylko) możemy zmienić stary zadeptany trawnik na ładny zieleniec.Na osiedlu Chopina jako jedni z pierwszych zrobili to mieszkańcy przy ulicy Piastów.W naturalny sposób powstało miejsce spotkań, rozmów, integracji mieszkańców i dobrosąsiedzkie stosunki.Dobrze by było żeby mieszkańcy mieli wsparcie od Białogardzkiej Spóldzielni Mieszkaniowej (np dowiezienie ziemi lub dostarczenia nawozu do tych kwiatów).Może warto by było sie pokusić o postawienie brakujących ławek.
Zobaczcie jak niewiele potrzeba aby zmienić estetykę otoczenia.
Na zdjęciu młodzi mieszkańcy bloku przy ulicy Piastów pokazują zieleniec.

  brak ławek
Jestem młodą mamą i nie mam gdzie posiedzieć podczas spacerów!

Po prostu w naszym mieście brakuje ławek. Tylko nie mówcie mi ze sa w parku, bo ja tych dech nie nazywam ławkami... nawet nie ma sie jak oprzec (bo oczywiscie nie ma oparcia), zeby spokojnie posiedziec, poczytac, czy wygodnie nakarmic dziecko... czy to az tak duzy wydatek dla miasta, aby powymieniac w parku ławki i poustawiac nowe w innych miejscach w Piastowie, tak, zeby podczas spacerów móc sobie klapnąć i posiedziec w róznych miejscach (zacienionych) Piastowa??

Zauwazyłam, ze nawet na placach zabaw jesli sa jakies ławki to bez zadnego cienia w poblizu... czy nie mozna posadzic obok jakis drzewek, zeby nie siedziec tak w pełnym słońcu?

Szanowni Radni - pomyślcie nad tym i zareagujcie szybko, zeby jeszcze w to lato ułatwić młodym mamom i innym chętnym, odpoczynku na świeżym powietrzu!

Ten sam apel dotyczy równiez Spółdzielni Mieszkaniowej, bo az wstyd jak wygladają jakies resztki ławek (gdzieniegdzie). Generalnie z tego co zaobserwowałam, to tez praktycznie wcale nie ma ławek na terenach osiedli...

Zlitujcie sie i moze wexcie pod uwagę Ursus - tam naprawde jest gdzie odpoczac po pracy i na czym posiedziec...

  A u naszych sąsiadów... się dzieje.
Cóż, jak widać jest to koło zamknięte - Piastów nie generuje zysków bo nie ma potencjału. Nie ma pieniędzy na to aby dokonać inwestycji zwiększających potencjał. Krótko mówiąc najlepiej czym prędzej szukać kupca na własne lokum. Praktycznie rzecz ujmując dziwi mnie zatem to, że tereny które już są przeznaczone na rekreację nie są nawet tknięte przez łopatę. Pola koło Konotopy dalej świecą pustką, park pod pocztą to zapadła dziura bez małej architektury za to z wieloma konsumentami piw, parczek koło placu zabaw też jest obskurnym nieużytkiem. Dziwi mnie również bierność spółdzielni mieszkaniowych, które pozwalają na to, aby teren pomiędzy blokami był wyłącznie klepiskiem na którym parkują samochody. Ja wiem, że to może i chodzi o kwestie własnościowe, ale chyba i te można w jakiś sposób rozwiązać, a do tego czasu postawić kilka estetycznych ławek, zasiać trawę, która nie kosztuje milionów, wyznaczyć chodniki... A jeśli już nie można chociaż tyle, to chociaż niech droga rada miejska stworzy nam komunikację z prawdziwego zdarzenia, aby móc dojechać do cywilizacji... (Zwłaszcza że powstaje trasa przez Mory, którą będzie można spokojnie puścić autobusy do metra).

  Co dalej z ocieplaniem budynków?
Dlaczego Spółdzielnia Mieszkaniowa w Piastowie nie ma strony internetowej na której byłyby zamieszczane ważne dla mieszkańców wiadomości. Czasy przyklejania wiadomości na ścianie czy drzwiach wejściowych tak modne w PRL już dawno minęły, ale władze spółdzielni chyba tego nie zauważyły.

  walne
Obserwacje dyskusji na forum,myśli,poglądy, wypowiedzi dotyczące Spółdzielni Mieszkaniowej dają jakiś pogląd na wiedzę i umiejętności w pozyskiwaniu właściwych informacji dotyczących jej istnienia.
OTÓŻ SPÓŁDZIELNIA TO MY - CZŁONKOWIE i z tej podstawowej zasady znacząca większość nie nie zdaje sobie sprawy. Żeby właściwie ocenić działania Zarządu, Rady Nadzorczej, Rad osiedli należy zapoznać się z obowiązującym prawem tj ustawami, statutem, regulaminami. Te normy prawne są dla Nas dostępne bez żadnego problemu w S-ni, internecie i one nas członków bezwzględnie obowiązują. Tylko My musimy z tego korzystać. Dlaczego się tak wypowiadam?
Bo powinniśmy się wypowiadać wiarygodnie a nie na zasadach plotek, fałszywych ocen, niesprawiedliwych wypowiedzi i.t.p. To tyle morału.
A teraz pierwsze zadanie: W Naszej Spółdzielni tj. Spółdzielni Mieszkaniowej w Piastowie funkcjonują DWIE !!!
RADY NADZORCZE. Pytania: jak do tego doszło? Jak sprawdzić taką wiadomość? Gdzie leży problem i czy ktoś zawinił? Szukajmy rozwiązania w prawie , które nas obowiązuje. Zapraszam

  ADRES E-MAILOWY SPÓŁDZIELNI
Podaję adres e-mailowy Spółdzielni Mieszkaniowej w Piastowie ul, Ks. Skorupki 2 w celu pozyskiwania materiałów informacyjnych, regulaminów, uchwał itp. Spółdzielnia na naszą prośbę powinna przesłać skany - oczywiście z zachowaniem przepisów o danych osobowych
smpiastow@neostrada.pl

Zachęcam do pisania

  Działalność Admina
Może jestem ślepy, może mało inteligentny, może wszystko razem.
Otwieram stronę główną Piastowa klikam Lato w mieście.
Pojawiają się informacje, klikam Lato w mieście 2008 - Kluby Spółdzielni Mieszkaniowej.
Widczny jest sam artkuł natomiast komentarzy brak. Brak również możliwości dodania komentarza.
Dotyczy do wszystkich informacji w dziale Lato w mieście.
Natomiast przy Zaproszeniu na XXXIV sesję Rady Miejskiej w Piastowie jest możliwość dodania komentarza.
Tylko co tu komentować.

Ha, no ktozby inny jak nie rusztekMam nadzięję , że była to oznaka zadowolenia.
O nowej stronie , która zgodnie z obietnicą Burmistrza miała się ukazać na początku maja
nawet nie wspominam Adminie.

  Moderator / Żywy admin
Grzesiek a czy ktoś wogóle wie kto jest modelatorem lub administratorem.
O ile dobrze się orientuje to są trzy osoby takie. Z tym, że jedna już nie mieszka i nie pracuje w Piastowie. Mod.. i adm... powinni się chyba uzupełniać. Gdy jedni odejdą to inni powinni przyjść. Łatwiej byłoby też takiemu mod.. czy adm..., gdyby każdy z nich zajmował się swoim forum:
moje miasto, szkolnictwo, czas wolny, zdrowie, spółdzielnie mieszkaniowe itp. Łatwiej byłoby im kontrolować niektóre osoby i niektóre tematy, które sa na forum poruszane. Mogliby też trochę posprzatać na forum.

  SAMOCHóD W FIRMIE
Czy ktoś mógłby mi przybliżyć sposób w jaki spółdzielnie wyliczają "nominał" przy wniosku o wykup mieszkania na własność wg nowych przepisów?
Spółdzielnia mieszkaniowa, do której należę w Ostrzeszowie wyliczyła mi, że wartość nominału żeby wykupić mieszkanie na własność wg nowej ustawy wynosi ponad 10.000,00 zł. a co najdziwniejsze, jest to taka sama kwota jak z sprzed wejścia w życie ustawy. Kogo więc dotyczy wykup za maksymalnie kilkaset złotych? Jak to wygląda w innych miastach? Czy ktoś się spotkał z taką samą sytuacją? Pani księgowa nadmieniła, że w takiej sytuacji znajduje się 120.000 mieszkań. Mieszkanie, które chcę wykupić nie jest obciążone kredytem gdyż w ubiegłym roku go spłaciłam. Mieszkanie nie jest duże bo ma niemal 47 m2. O co chodzi w całym bumie na wykup? Potrzebuję poznać podobne przypadki gdyż nie zamierzam tak łatwo odpuścić tym "grzejstołkom".
Jeśli ktoś znalazł się w podobnej sytuacji lub jest już "po zabiegu" przekształcenia proszę o maile:
e.piast@wp.pl

  Internet na Gądowie (SM Piast)
Witam!

Czy ktoś wie jaka firma zakłada sieć dostępową do internetu, za
pośrednictwem Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast", na Gądowie? I co jest warty
ten dostęp?

Pozdrawiam.
Wojtek


  Wspolnoty Mieszkaniowe - prosze o kontakt!
A jak wyjsc np ze spoldzielni Piast i zalozyc wlasna wspolnotemieszkaniowa

Skumac sie z tymi co to juz cwicza!
Poczytac odpowiednie przepisy (podesle Ci jutro).
pozdrawiam! zbisa


  Spółdzielnia Mieszkaniowa-dokladny adres

Witam
Nie jestem z Wroclawia. Szukam dokladnego adresu Spoldzielni Mieszkaniowej.
Z gory dzieki za podpowiedzi
PZDRPrzepraszam, zapomnialem podac nazwe Społdzielni, chodzi o S.M. "PIAST".


  Brzeska komunikacja
smiejcie sie... a moze by tak pomoc ?? ja osobiscie nic nie wiem coby jakies prywatny przewoznik byl... jezeli interesuje Cie dojazd do Wroc to ogłoszenie ze ktos autem jeżdzi widzialem na oknie spółdzielni mieszkaniowej PIAST jezeli chcesz to moge Ci spisac dane jak cos to PW albo gg

  RADA NADZORCZA
Informacja dla członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Piastowie
Pozew z dn.05.11.2008r.Again... Kto jest autorem pozwu (powodem)? Zarząd Spółdzielni?

  Nowa Huta jakiej ... nie ma [co słychać na dzielni]
wybacz, ale mówisz o dzielnicy, w której mieszkam 23 lata i Co do starej NH od bardzo, bardzo dawna nie słyszałem żeby komuś coś się poważnego stało. Cały syf się dzieje na Mistrzejowicach (Bohaterów, Piastów, Oświecenia, Tysiąclecia itp) i w Czyżynach (D303) oraz Bieńczycach (Kaźmierzowskie, Jagiellońskie, Strusia i Kalinowe)

Z D303 to nie wiem skadżeśto sobie wziął bo szczerze powiem mieszka tu kilku pojebów ale generalnie na osiedlu jest spokój - możliwe że to zasługa tego że Dzielnica XIV to jedna z bogatszych (jesli chodzi o budżet) w całym Krakowie. To "bogactwo" wynika także z tego że mieszkają tu ludzie którzy w stosunku do innych dzielnic (np. starej czesci Huty) opłacają terminowo czynsze (lub spłacają zadłużenie względem spółdzielni) - każda spółdzielnia mieszkaniowa publikuje statystki zadłużenia z rospisem na bloki.w skrocie to wlasnie moj pomysl na zycie. I zaręczam Ci, że w starej NH jest spokojniej niż na rynku! A nowa NH to mylnie uważane za Nową Hutę dzielnice Bieńczyce, Mistrzejowice i Czyzyny.
Nie pierdol tylko popatrz na mape Krakowa. Administracyjny podzial na 4 glowne czesci wydziela: Srodmiedzie, Krowodrze, Podgorze i Nowa Hute. Kazda jest podzielona oczywiscie na pomniejsze dzielnice i tak W NOWEJ HUCIE DZIELNICA NR XVIII TO (o zgrozo) NOWA HUTA. Czyli sercem NOWEJ HUTY jest NOWA HUTA. To że nazwa zbioru i jednego z jego elementów jest taka sama to już nie moja wina.

Kod: KODHIHI Powszechnie używany jest, nie tylko przez mieszkańców,(...) obowiązujący od 1973 (podział) na 4 dzielnice: Śródmieście, Podgórze, Krowodrza, Nowa Huta. KODHIHIKUNIEC

Ale prawdą jest, o czym pisze Pypekk że funkcjonuje rozdział na Nową Nową Hutę i Starą Nową Hutę. Tyle że np. na Wikipedii funkcjonuje pojęcie Starej i Młodej Nowej Huty. Na potwierdzenie:

Kod: KODHIHI http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Huta_(część_Krakowa) KODHIHIKUNIEC ejj Tomac cos Cie sie chyba pomylilo. myslisz, ze na wsi za swoim pieciometrowym murem stworzysz kulturalna, edukacyjna i rozrywkowa oaze? A relacje z sasiadami sa takie same jak wszedzie czyli zadne. ale czegokolwiek poza tymi smutnymi blokami - sklepow, kawiarni, ruchu na ulicy...
no tak nie zrobimy nigdy z Huty uliczek średniowiecznego miasta, ale musisz tomac przyznac ze Huta ma swój urok którym zachwycają się "wielcy artyści z Krakowa", którzy całe życie przeżyli na takich wybrukowanych uliczkach z mnóstwem kawiarni o których mówisz.... dnia 14 Kwi 08, 22:37, w całości zmieniany 5 razy

  Nazwy Polskich Dzielnic
Na część Kosmosu też mówi się od spółdzielni mieszkaniowej, która nazywa się Piast. Ja akurat na Piaście mieszkam :>. Dobrze się Piasty pije na Piaście :].

  Rada Nadzorcza
Witam dyskutantów.
Przpominam też, proszę mnie dobrze zrozumieć, fragmenta kawałka dawnej ELITY: "oj naiwny, naiwny, naiwny..."
Do siebie też to biorę. Też bowiem miałem nadzieję, że sam zapis coś zmieni. Przed chwilą jednak skończyłem "lekturę SM Piast w Katowicach" i równocześnie mój płomyk nadziei... ledwo się tli.
Nawet najbardziej "niedostosowane" Statuty pozwalają na "dobrą pracę organów". Odwrotność, też trzeba dostrzec. Ale, moim aktualnym zdaniem, nic nie zastąpi bezpośredniego nadzoru właścicieli. Bardziej precyzyjnie: nic nie zastąpi możliwości wykonywania prawa własności przez aktualnych spółdzielców.
MUSZĄ wszystkie pieniądze być przypisane do "odrębnych nieruchomości" (poszczególnych budynków).
MUSI być, w efekcie przedmiotowego, wykazane ile płacimy za zarząd nieruchomościami a właściwie: ile za zarząd nieruchomościami a ile za fakt członkostwa w spóldzielni.
Bez odrębnego rozliczania nieruchomosci (ale prawidłowo podzielonych!!!) nie ma mowy o gospodarowaniu nieruchomościami w SM.
Śmiech mnie przy tym ogarnia gdy przy spółdzielczych (komunalnych również) dyskusjach pojawiają się jeszcze "mądre" powiedzonka o "wartościach odtworzeniowych". Wszystko wokół "poustawiane" przez lata, niewielu naprawdę chce coś zmieniać, rynku... nie widać, a tu jakieś gadki o dekapitalizacji budynków, odtworzeniach, nakładach. Wiem, spółdzielców (również innych najemców) trzeba odpowiednio "zastraszyć" ale... minimalne zasady chyba (?) obowiązują. Popieram zatem wszelkie te głosy które wskazują na ujednolicenie całości "gospodarki mieszkaniowej" do zasad owego zachodniego "condominium". Tych rozwiązań gospodarowania wspówłasnością które My też już kilkanaście lat przecież mamy.
Na jaką cholerę właścicielowi te: rady, zarządy, komisje, związki itd..
Po co?
Skoro mamy jasne i czytelne procedury określone krótką ustawą o własności lokali. Zauważcie, że wyłącznie powoływanie się na "spółdzielcze przepisy" powoduje, że SM nie mają dostosowanych Statutów, że decyzje za setki podejmują jednostki, że członkowi w siedzibie można powiedzieć "won", że można odmówić "wglądu" który ma na innej ulicy itd. itp. itd.. Znacie to przecież.
WYSTARCZY usunięcie art. 27 ust. 3.
WYSTARCZY krótki wpis o właściwości stosowania u.wł.lok. w sytuacji określonej zapisem jej art. 6.
NIe da się? Tak się tylko niektórym wydaje!
DROGI HENRYKU!
Cenię wielce, że... Ci się jeszcze chce. Proszę jednak serdecznie: bądź łaskaw spojrzeć na powyższe życzliwym okiem.
Kłaniam się i pozdrawiam.

  Prokuratura bada interesy KSM Piast
GW podaje

Prokuratura bada interesy Piasta

Czy poprzednie władze spółdzielni mieszkaniowej Piast w Katowicach złamały prawo? Śledczy sprawdzają okoliczności powstania działającej przy spółdzielni spółki.

Kazimierz Dorf, wieloletni prezes Piasta, odszedł ze stanowiska w zeszłym roku, krótko po tym, jak na osiedlu Tysiąclecia rozpętała się awantura o dopłaty z tytułu modernizacji bloków. Wiele osób z dnia na dzień dowiedziało się, że musi wpłacić do kasy spółdzielni po kilka tysięcy złotych. Mieszkańcy zaczęli protestować, powołali Społeczny Komitet Członków i Mieszkańców i udało im się doprowadzić do zmian w spółdzielni. Szefem rady nadzorczej w Piaście został Kazimierz Mirkowski, który wielokrotnie krytykował kierownictwo spółdzielni.

Mimo odejścia Dorfa, wciąż nierozwiązana pozostawała jednak sprawa spółki TBS Piast. Okazało się, że spółdzielnia wniosła do niej grunty warte ponad 4 mln zł. Wśród udziałowców TBS Piast znalazł się Czesław Zub, były szef rady nadzorczej w spółdzielni. Z kolei szefem rady nadzorczej nowej spółki został sam Dorf.

- TBS powołano, gdy Dorfowi już paliła się ziemia pod nogami. To ogromne zagrożenie dla spółdzielni, bo do spółki wyprowadzono najpiękniejsze niezabudowane tereny - mówi dziś Mirkowski.

Od dłuższego czasu zabiegał o to, by prokuratura sprawdziła legalność powołania spółki. Wreszcie, na skutek interwencji mieszkańców, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez poprzedni zarząd spółdzielni złożyło Ministerstwo Infrastruktury. Sprawę badać będzie prokuratura w Katowicach. Przede wszystkim sprawdzi, czy zarząd nie złamał prawa nie informując członków spółdzielni o zamiarach utworzenia nowej spółki.

Na wyniki pracy śledczych czeka też Michał Marcinkowski, obecny prezes Piasta. - Chcę wyjaśnienia tej sprawy raz na zawsze. Spółdzielnia zgodnie z wolą mieszkańców chce też rozwiązać tą spółkę. Planuję też wykupić udziały od pozostałych wspólników, by mieć pełną kontrolę nad TBS-em - mówi Marcinkowski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

http://miasta.gazeta.pl/k...esy_Piasta.html

  A co ze spółdzielcami?
Widzę, ze pani Irena M chce przekazywać swoją wiedzę członkom wspólnot.

Ja spróbuje to uczynic w stosunku do spółdzielcow z Okonka, bo tacy też tu są. A zainspirowala mnie do tego wypowiedx prezesa spółdzielni PIAST na temat kosztów podgrzewania wody.

Ponieważ od dłuższego czasu interesuje mnie ten temat, przeczytałem z zainteresowaniem jego wypowiedź.
Jak większość prezesów spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, temat ten dla niego jest „czarną magią” i zamiast podać swoim spółdzielcom jakąś perspektywę obniżenia kosztów podgrzania wody, które są istotnie bardzo wysokie, przedstawia swoją „całą filozofię” i zapowiada członkom, że już wkrótce „dopiero zaczną się cyrki”, gdy przejdzie się na system indywidualnego rozliczania mediów dla poszczególnych budynków.
W dniu dzisiejszym pan prezes informuje nas z rozbrajająca szczerością: ”nieraz przez pół roku odczyty (wodomierzy) zaniżano”, że (jeden pan) ma zaległości za wodę około 6 tys. zł”, „że na podgrzanie 1m3 w pierwszym bloku potrzeba 0,618 GJ, w drugim 0,314” itp. Istny dopust boży! Ciekawe, czy pan prezes i jego pracownicy przez pół roku nie pobierają pensji, bo nie robią tego, do czego zostali wynajęci przez spółdzielców!
Bo przecież to, o czym mówi prezes, świadczy tylko o tym, że zarówno on jak i podlegli mu pracownicy mają w nosie interes spółdzielców! Pan prezes woli ich zachęcać do tego, aby zużywali więcej wody ciepłej, to zapłacą wtedy mniejszą cenę jednostkową! A że globalnie zapłacą więcej, to już nie jego sprawa! Widać, że pan prezes nie miał chyba w ręku nigdy Prawa energetycznego, które nakazuje oszczędzanie energii a nie zwiększanie jej zużycia! Dziwne, że pan prezes i jego ludzie nie wiedzą, że media już od pewnego czasu należy rozliczać na poszczególne budynki a nie dopiero przymierzać się do tego !
Tu trzeba zacząć intensywnie myśleć, dlaczego w jednym budynku zużycie cieplej wody na rodzinę jest dwa i pół razy większe niż w sąsiednim, dlaczego Okonkowianin płaci przeszło półtora razy więcej za podgrzanie metra3 wody niż Złotowianin, dlaczego… itp. Tu rozkładanie samych tylko rąk nie wystarczy!
Można mieć pretensje do kolejnych rządów, które zachęcały do gazowego podgrzewania wody a teraz gaz drożeje. Można mieć pretensje do władz miejskich, że przy modernizacji kotłowni brano pod uwagę jedynie aspekt ekologiczny! Nie bez winy są też członkowie spółdzielni, którzy z reguły czekają, aż ktoś rozwiąże za nich ich problemy.
A może wyjściem z sytuacji będzie przekształcenie poszczególnych budynków spółdzielni PIAST we wspólnoty jeśli zarząd spółdzielni nadal nie będzie dawał sobie rady z rosnącymi kosztami podgrzewania wody.
Podejrzewam, że i inne problemy spółdzielni wcale nie są dużo lepiej rozwiązywane!

A co myślą o tym sami spółdzielcy z Okonka – czy uważacie, że nad tymi wysokimi opłatami za podgrzanie wody należy przejść do porządku dziennego? Nic nie robić ( choćby porządnie zaizolować rury cyrkulacji wody) tylko biadolić!
Ja tez nie mogę zrozumieć, że aby płacić mniej za ciepłą wodę, powinienem jej zużywać więcej. Może pan prezes PIASTA zechce dokładniej przedstawić swoją filozofię obniżania oplat za ciepłą wodę!

  A co ze spółdzielcami?
tak naprawdę nie rozumię czsem o co w tym wszystkim chodzi bo gdy zaczyna się prawdziwie merytoryczna pisanina i zabawa za razem dotycząca wymiany poglądów, wiedzy, wszystko natychmiast ktoś glupimi wstawkami niszczy nie sa one nawet śmieszne. Ale do rzeczy: Spółdzielnia PIAST /nazwa ładna ale często spotykana/ jak większość takich korzysta z ciepłowni która jest w administracji jednostki gminnej. Sa one przeważnie małe i niepodlegają kontroli i zatwierdzenia kalkulacji cen przez Urząd Energetyki Cieplnej /URE/
1. kalkulacja ceny centralnego ogrzewania i podgrzania wody, oczywiście powinna być rzetelna, i rzeczywista taka sama cena dla wszystkich odbiorców no chyba że korzystaja z innego paliwa. kalkulacja powinna być dostepna dla potencjalnych odbiorców a także im rzetelnie wyjaśniona w sposób prosty nie specjalistyczny bo przeciez nie każdy odbiorca ciepła się musi na tym znać. Dobra i prawidłowa informacja to polowa sukcesu. Zarządca lub dostawca mediów ma służyć odbiorcom to jego rola i ewentualny byt. Musimy pamiętać że żle wykonaną kalkulacje lub niezrozumiałą każdy własciciel lokalu lub zarządca nieruchomości może zaskarżyć do sądu a tam biegli ja dobrze sprawdzą i ocenią jej prawidlowe lub wadliwe wykonanie.
2. Dużą rolę w takich trudnych spotkaniach zorganizowanych w celu wyjaśnienia problemu pełni zarządca oraz tak uważam przedstawiciel gminy, nie do końca jest tak że gmina nic do spółdzielni nie ma. choćby z powodu naliczań i wypłat dodatków mieszkaniowych a te liczy się od kosztów jakie potwierdza zarządca. poza tym w gminie pracują osoby biegłe w temacie i powinny obywatelom gminy choć nie mieszkającym w mieszkaniowyz zasobie gminy pomóc. Rolą urzędników jest również doradztwo.
3. Opłaty i windykacja, niestety od zarządcy i dostawcy wymagamy, ale my czyli najemcy, spółdzielcy mamy też obowiązki np w systematycznym regulowaniu opłat za co i centralnie ciepłą wodę na podstawie jako zaliczki mocy zamówionej. Zarzadca lub dostawca w zależności ustaleń w umowie raz w roku sprawdza odczyty licznika na blokach z ilości pobranej wody w m3 i ciepła w GJ. Naliczając nam niedopłatę lub rozliczając nadpłatę na poczet przyszłych opłat. W przypadku braku wpłat i zaleglości należy odbiorce poinformować o konsekwencjach, upomnieć na pismie 2X, upartym dluznikom odciąc dopływ ciepłej wody i oddać sprawe do komornika o ściągnięcie zaleglości. Należy również pamiętac że zarządca nieruchomości musi sprawdzać wpłaty ze względu na konieczność np. informowania gminy o dwumiesięczych zaleglościach co powoduje wstrzymania dodatków mieszkaniowych jeżeli finkcjonują. Ciekawostką jest to że jeżeli zarzadca tego obowiązku nie dopilnuje wówczas sankcja zwrotu dodatków przechodzi na zarządcę /gmina ma korzysc/ warto pracownikom gminy pilnowac zarządców.
Oczywiście można również i powinno się podejść kompleksowo do obniżenia kosztów poprzez wykonanie audytu /brawo Panie Mieczysławie rozmowy na gg też coś wnoszą/ dotyczącego termomodernizacji budynków, wymiany starej sieci co i ccw na nową oraz przebudowy kolektorów łączących budynki na siec np z rur preizolowanych dodatkowo można kompleksowo przygotować ofertę ubiegania się i uzyskania dotacji lub pożyczki z np. BOŚ, Wojewódzkiego, Powiatowego lub Gminnego FOŚiGW, a także sprawdzić czy gmina posiada plan rewitalizacji i można się tam "wstrzelić" o srodki unijne. Gdyby ktoś chciał pomocy lub rady i będe w stanie jej udzielić lub pomóc proszę podać możliwość kontaktu dziękuje za uwagę[/fade]

  Newsy 2008
[WROCŁAW]

Wrocławski Manhattan ożyje?

Tekst opublikowany dzisiaj, 10:53:48, opracowanie Bartłomiej Sarna

Wybudowany w latach '60 i '70 wrocławski Manhattan znów ma szanse tętnić życiem. Właściciel obiektu szuka inwestora, który wyłoży pieniądze na remont.

Obiekt zlokalizowany przy pl. Grunwaldzkim, to jeden z ciekawszych projektów architektury peerelowskiej przełomu lat 60 i 70. Wybudowano go w latach 1968-73 według projektu Jadwigi Hawrylak Grabowskiej. Manhattan od początku miał w założeniu spełniać cele mieszkalno-handlowo-usługowe. Dziś w sześciu ‼sedesowcach” mieszka około 2 tysięcy wrocławian. I choć cały kompleks nie wygląda zbyt dobrze, to już w najbliższym czasie ma szanse na generalną odnowę. Przynajmniej w części handlowo-usługowej, gdyż SM Piast zaczął poszukiwania inwestora.

Były sobie plany

Już kilka lat temu, kiedy było wiadomo, że w pobliżu Manhattanu powstanie Pasaż Grunwaldzki władze Piasta chciały coś zrobić z obiektem. - Projekt galerii handlowej przy pl. Grunwaldzkim bardzo nam się spodobał - mówi Krzysztof Susdorf, zastępca prezesa zarządu spółdzielni mieszkaniowej. - Nawiązaliśmy nawet kontakt z zespołem architektów i inwestorem, który go budował. Niestety, plan rewitalizacji i budowy kładki pomiędzy estakadą Manhattanu i Pasażem Grunwaldzkim ostatecznie spalił na panewce. Teraz szykujemy się do drugiego podejścia - dodaje.

Inwestor poszukiwany

Żeby odnowić estakadę trzeba będzie jednak wyłożyć sporo pieniędzy. Mówi się o około 3 mln złotych, które pochłonie sam remont. Trzeba wymienić wiele rzeczy od chodnika zaczynając, a na barierkach przy schodach kończąc. Zdanie to potwierdza kierownik działu technicznego spółdzielni. - Z punktu technicznego stan obiektu jest nienaganny, lecz wymaga generalnego remontu - podkreśla. Co przemawia za tym, że warto na Manhattan wyłożyć pieniądze? - Świetna lokalizacja w centrum miasta. Poza tym obiekt ma praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy - podkreśla Susdorf. - Za szeroki jest deptak, więc można go zwężyć i postawić tam nowe punkty usługowo-handlowe. Dużo miejsca jest też pod estakadą, tam gdzie znajduje się parking - wyjaśnia zastępca prezesa zarządu. Chętnych na inwestycje w tym rejonie miasta nie powinno zabraknąć. Do tej pory wstępne zainteresowanie telefonicznie zgłosiło dwóch inwestorów. Na razie jednak nie wiadomo na ile poważne są to oferty.

Odnowić wieżowce

Oprócz części handlowej, w dalekosiężnych planach SM Piast jest również odnowa i ocieplenie elewacji wieżowców. Na razie wyglądają one niezbyt urokliwie - szary beton z zaciekami. - W przyszłości zamierzamy przeprowadzić termo modernizację tzn. ocieplimy budynki wełną mineralną (styropianem nie można, bo są za wysokie) i oczywiście pomalujemy je - mówi Susdorf.

Koszt takiej operacji dla jednego wieżowca, to około 1,5 miliona złotych. Za całość przyjdzie zatem zapłacić około 9 mln złotych. Mieszkańcy mogą być jednak spokojni, pieniądze zostaną pozyskane ze specjalnych funduszy krajowych. Czy Manhattan stanie się wizytówką i dumą Wrocławia? - Dowiemy się z pewnością za jakiś czas.

http://www.wfp.pl/wroclaw-miasto/news.p ... c1eb9d51d1

  Newsy 2008
Jeszcze o jednym z wrocławskich "sedesowców" na pl Grunwaldzkim:

Czy zapadnie mrok na wrocławskim Manhattanie

Marzena Żuchowicz 2008-09-13, ostatnia aktualizacja 2008-09-13 19:26

Sedesowce na pl. Grunwaldzkim potrzebują remontu. Zarządca zaproponował, by jego koszty pokryć, zasłaniając budynki gigantycznymi reklamami. Na jak długo? Może nawet na sześć lat

Charakterystyczne wieżowce przy pl. Grunwaldzkim nigdy nie przeszły generalnego remontu. Jak tłumaczy administracja, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast", z braku pieniędzy. Teraz mieszkańcy jednego z nich mają dwa tygodnie na podjęcie decyzji w sprawie sfinansowania ocieplenia elewacji. Albo z własnej kieszeni zapłacą po kilkanaście tysięcy złotych, albo zgodzą się na to, by ich okna przez kilka lat zasłaniała ogromna reklama.

Zarząd od 15 lat obiecuje nam remont. Ściany przemarzają i od niepamiętnych czasów mieszkania są zagrzybione - skarży się jeden z mieszkańców. Ale póki co znalazły się jedynie pieniądze na ocieplenie budynku przy ul. Benedyktyńskiej, gdzie zarząd ma swoją siedzibę.

Zarząd poinformował spółdzielców o swoim pomyśle w zeszłym tygodniu. W zebraniu uczestniczył m.in. Krzysztof Kosz, który wraz z pięcioma innymi mieszkańcami budynku u zbiegu ul. Curie-Skłodowskiej i pl. Grunwaldzkiego próbuje przekonać pozostałych lokatorów do pomysłu z reklamą. - Opinie są podzielone. Wszyscy są zgodni co do tego, że sześć lat, czyli zaproponowany czas wynajęcia ściany pod reklamę, to zdecydowanie za długo. Ale możliwe są także inne rozwiązania. Istnieją przecież mniejsze banery, kilka już wisi na naszym budynku. Albo po prostu trzeba znaleźć firmę, która, płacąc tyle samo, zasłoni nam okna tylko na kilka miesięcy.

Koszt ocieplenia spółdzielnia wyliczyła na około 1,5 mln zł dla każdego budynku. Na jedno mieszkanie wychodzi 17 tys. zł. Potem przyjdzie kolej na wymianę wind i instalacji. To kolejne miliony. - A gdzie są pieniądze z dotychczasowych składek na fundusz remontowy i banerów reklamowych, które od dawna wiszą na naszym bloku? - oburzają się mieszkańcy.

Tadeusz Dzierżyk, wiceprezes zarządu SM "Piast": - Natychmiastowe remonty są koniecznie, choćby ze względu na przepisy budowlane w Unii Europejskiej. Jeżeli mieszkańcy nie zgodzą się na reklamy, to nie będzie remontu. Ale za kilka lat problemy techniczne i koszty będą jeszcze większe.

Marek Kurkowski z agencji reklamowej Supremum: - W Warszawie przy ul. Marszałkowskiej zakryte banerami okna to normalny widok. Metr kwadratowy reklamy w centrum dużego miasta daje ok. 350 zł miesięcznie, więc nic dziwnego, że ludzie w ten sposób zdobywają pieniądze na remonty.

Plastyk miejski Wrocławia Beata Urbanowicz przypomina jednak o czwartkowej uchwale rady miejskiej, która reguluje kwestie reklam na budynkach. - W Śródmieściu powierzchnia reklamy nie może przekraczać 40 proc. powierzchni ściany budynku. W tym konkretnym przypadku zaleciłabym spółdzielni umieszczenie na budynku ekranów diodowych, które nie będą zasłaniać okien.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... tanie.html

  Nieruchomości
Rynek nieruchomości

Tani kredyt ze... spółdzielni mieszkaniowej

07:54 21.03.2007
środa

Jeśli Parlament zgodzi się, by spółdzielcy mogli zalegać z opłatami aż przez 6 miesięcy, wiele spółdzielni może popaść w poważne kłopoty finansowe - ostrzega Jan Sułowski, prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych. Szefowie spółdzielni z naszego regionu, z którymi rozmawialiśmy, potwierdzają te obawy.

Obecnie okres ochronny dla lokatorów, nie płacących za użytkowanie mieszkania wynosi 3 miesiące.
Moim zdaniem - a podziela je zdecydowana większość kolegów, z którymi rozmawiam na ten temat - obecne przepisy wystarczająco dobrze chronią interesy lokatorów mających problemy z terminowym płaceniem - mówi Aleksy Równiak, główny księgowy w Spółdzielni Mieszkaniowej Piast w Katowicach. Proszę zwrócić uwagę, że od momentu powstania zaległości, do wezwania lokatora do ich uregulowania i ewentualnej ugody już teraz mija zwykle pół roku. Dajemy więc dłużnikom wystarczająco dużo czasu na porozumienie się ze spółdzielnią.

REKLAMA Czytaj dalej

Prezes Jan Sułowski przyznaje, że nowelizacja przepisów może być korzystna dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.
Ale nie powinno się im pomagać sięgając do kieszeni spółdzielni - czyli w istocie innych lokatorów, którzy regularnie płacą czynsz i inne rachunki. Lepiej pomagać im poprzez dobrze ukierunkowaną pomoc socjalną - przekonuje.

Jego zdaniem, zaległości czynszowe często mają osoby nie najbiedniejsze, lecz właściciele firm. - Biznesmeni, którzy nie płacą spółdzielni, po prostu zaciągają u niej najtańszy możliwy kredyt - mówi.
Tymczasem spłata tego typu "kredytów" spada na barki pozostałych spółdzielców. Spółdzielnia - niezależnie od tego, ile osób płaci regularnie - musi w terminie zapłacić za gaz, prąd i inne media.

Nikt nie prolonguje nam tych rachunków o miesiąc, czy tym bardziej pół roku - mówi Aleksy Równiak. Dostawcy mediów od razu wysyłają notę odsetkową.

Większość spółdzielni stara się jednak zrozumieć trudną sytuację osób, które na przykład straciły pracę - i dlatego nie nalicza zwykle karnych odsetek od zaległości czynszowych.

Cezary Pokryszka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Donata w Gliwicach podkreśla, że większość spraw dotyczących zaległych czynszów stara się załatwiać polubownie.
Występowanie na drogę sądową to dodatkowy kłopot i koszty - mówi. Dlatego też często proponujemy osobom, których rzeczywiście nie stać na płacenie opłat za duże mieszkanie, by zamieniły je na mniejsze.

Przyznaje jednak, że znający przepisy spółdzielcy wykorzystują je czasem według własnych potrzeb.
Są takie okresy - a dotyczy to zwłaszcza świąt i wakacji - kiedy wyraźnie spadają nam wpływy z czynszów - mówi prezes Pokryszka. Widać, że wtedy niektóre osoby mają duże wydatki na inne cele i starają się zaoszczędzić na mieszkaniu. Robimy jednak wszystko, by zadłużenie lokatora nie narastało.

Sposobem na mobilizację największych dłużników do spłaty zaległości miała być groźba eksmisji na bruk. Jednak po nowelizacji przepisów, która nakazuje zapewnienie eksmitowanemu lokalu zastępczego jest to mało skuteczny sposób, bo lokali zastępczych po prostu brakuje. Prezes Jan Sułowski obawia się, że wspomniane propozycje zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych przejdą - mimo protestów.
Są propagandowo nośne - mówi - ale nie uwzględniają tego, że dając przywileje jednym spółdzielcom, odbierają jednocześnie innym ich prawa.

(mu)

"Dziennik Zachodni"

  Chcą zasypać jeziorko i postawić domki
W maju do Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu wpłynął wniosek Kancelarii Prawnej z Opola reprezentującej spółkę z naszego miasta o pozwolenie na zasypanie akwenu wodnego na osiedlu Piastów. Chodzi o popularny „Trójkąt”. Nasi słuchacze wielokrotnie pytali nas co ma tam powstać. Postanowiliśmy więc to sprawdzić.

- We wniosku określono, że mają tam być prowadzone prace w związku z budową domków jednorodzinnych. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego teren określony jest do zabudowy wielorodzinnej – mówi nam Andrzej Gądek z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego.

Starostwo jednak zanim zgodę wyda chce sprawdzić czy materiał, który ma zostać użyty do zasypania akwenu nie będzie negatywnie oddziaływał na środowisko. Teraz spółka z Kędzierzyna-Koźla będzie musiała to wykazać – dodaje Andrzej Gądek.

Okazuje się, że mieszkańcy osiedla Piastów są zaniepokojeni planami zasypania akwenu.

- To jeziorko było tu od zawsze. Kiedyś opalali się tu ludzie. Mamy nadzieję, że zasypanie akwenu nie wpłynie negatywnie na pozostałe budynki usytuowane w okolicy. Poza tym balibyśmy się mieszkać w miejscu, gdzie kiedyś stała woda. Będzie to przecież grunt powstały sztucznie – mówią nam mieszkańcy Piastów.

Sprawa akwenu na tym osiedlu ma długą historię. W 1994 roku zebranie członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik” podjęło decyzję zbyciu terenu. Wtedy Zarząd Miasta nie zdecydował się na jego przejęcie. Ofertę ponowiono w 1998 roku. Wtedy także na przejęcie działki się nie zdecydowano. Sprawa powróciła w 2003 roku. Miasto w drodze pierwokupu mogło teren kupić i to na bardzo atrakcyjnych warunkach. Wydział Kultury, Rekreacji i Sportu Urzędu Miasta postawił jednak pewne warunki.

- Należałoby doinwestować i przygotować ten teren do bezpiecznego wypoczynku. Chodziło o wyczyszczenie akwenu, posadzenie roślinności. W wytycznych znalazło się też postawienie placu zabaw dla dzieci i ławek – mówi nam wiceprezydent miasta Brygida Kolenda-Łabuś.

Wtedy jednak środków na wykonanie tych inwestycji miasto nie znalazło. W związku z tym prezydent nie skorzystał z prawa pierwokupu. Teren podzielono na działki i zaczęto sprzedawać prywatnym inwestorom. Teraz prywatny nabywca chce zasypać akwen. Niepokój mieszkańców przede wszystkim wzbudza sprawa uwarunkowań hydro-geologicznych. O to samo niepokoi się starostwo dlatego nakazało inwestorowi przeprowadzić odpowiednie badania.

Jak się dowiedzieliśmy do zasypania akwenu inwestor chce użyć gruzu pochodzącego z rozbiórek. Nie wiadomo jednak jak zasypanie jeziorka wpłynie na pozostałe budynki znajdujące się w okolicy. Z inwestorem nie udało się nam w tej sprawie porozmawiać . Również kancelaria prawna z Opola, która prowadzi sprawę odmówiła nam jakichkolwiek komentarzy.
www.parkfm.com.pl

  [Głogów] Inwestycje drogowe
Głogów Inwestycje i remonty

W tym miejscu umieszczamy informacje o trwających i zakończonych inwestycjach i remontach w mieście.

Nowe oświetlenie na osiedlu Ostrów Tumski
2007-11-06

Rozpoczęły się prace związane z budową oświetlenia oraz przebudową chodników na osiedlu Ostrów Tumski.
Oświetlone zostaną ulice: Cicha, Grodzisko, Mała, Dobra, Spokojna.


Dodatkowo wykonana zostanie budowa nowych oraz przebudowa istniejących chodników na osiedlu. (łącznie 243 m²)


Doświetlone zostaną także miejsca, w których znajdują się garaże mieszkańców Ostrowa Tumskiego.


Łącznie zainstalowanych zostanie 25 punktów świetlnych.
Prace powinny zakończyć się do dnia 05 grudnia b.r.


Koszt inwestycji wyniesie ok. 150 tys zł.

Kościuszki w remoncie
2007-11-05

Nowy chodnik będzie wykonany z kostki polbrukowej, (1126 m2 powierzchni), położony zostanie na odcinku od ul. Obrońców Pokoju do skrzyżowania z ul. Gomułki.


Także jezdnia zyska nową nawierzchnię. Położona zostanie nawierzchnia bitumiczna, na odcinku od ul. Obrońców Pokoju do skrzyżowania z ul. Gomułki.
Planowany termin zakończenia remontu - 24 grudnia.
Koszt całej inwestycji wyniesie 483 800 złRemont ul. Sportowej
2007-10-31

Prace obejmują wymianę nawierzchni drogi oraz wymianę starych płytek chodnikowych, które zostaną zastąpione kostką polbrukową.


Dodatkowo zostaną wykonane miejsca postojowe dla samochodów wraz z drogą dojazdową do ogrodów działkowych.


Remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.Zatoki i wiaty na os. Piastów Śląskich.
2007-11-06

Zakończono inwestycje związaną z przebudową infrastruktury na os. Piastów Śląskich.
Zakres rzeczowy prac obejmował budowę zatok autobusowych oraz chodnika ułatwiającego dojście do targowiska miejskiego


a także budowę tkzw. „wyspy", która umożliwia bezpieczne przejście przez ul. Kazimierza Sprawiedliwego.


W zatokach zostaną także ustawione wiaty przystankowe.

Koszt inwestycji wyniósł 264 860 zł.Remont zakończony
2007-10-30

Zakończono prace związane z remontem ul. Dobrawy (os. Piastów Śląskich). Droga zyskała nową nawierzchnię. (1,235 m kw powierzchni). Inwestycja realizowana była wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Nadodrze. Koszt inwestycji wyniósł 68 tys. zł z czego 20 tys zł pokryła SM Nadodrze.

UM Glogów

  walne
Informacja dla członków S M w Piastowie

Do czego doprowadziło prezydium Walnego Zgromadzenia, a obecnie już jako członkowie Rady Nadzorczej, p. E. Truszkowska, St. Lisiecki, J. Kasprowicz popierani przez większość członków obecnej Rady Nadzorczej
1. Oszukano naszych członków Spółdzielni, że Walne Zgromadzenie wszystko może; a Walne może tyle na ile pozwala; Prawo Spółdzielcze, Statut Spółdzielni, oraz regulamin obrad ZW.
2. Oszukano członków SM w sprawie uwłaszczenia mieszkań i wykupu gruntów . Pół roku minęło i nic w tej sprawie się nie zmieniło, bo żaden Notariusz nie chce podpisać aktów ze względu na źle przygotowane uchwały w sprawie odrębnej własności. Ich treść niezgodna z prawem.
3. Zebranie Walne podjęło decyzje o uchwały nie będące w kompetencji WZ; czyli bezprawne np.
- uchylenie uchwały ZP z 2007 r. dot. Członkostwa członka SM.
- skrócenie kadencji Rady Nadzorczej,
- czy uchylenie uchwał Zarządu dot. Uwłaszczenia

4. W protokóle z WZ brak rezygnacji, brak odwołania członków Rady Nadzorczej, bezprawne skrócenie
kadencji – Rada formalnie składa się 18 osób. Nielegalnie wybrano 5 osób do Rady w tym pełniącego
obecnie funkcję członka Zarządu p. Kowalik.
5. p. Romański – członek stowarzyszenia warszawskie forum uwłaszczeniowe który wielokrotnie
wprowadził w błąd Walne Zgromadzenie, osoba o niskiej wiedzy prawnej, brak wykształcenia,
nie jest prawnikiem. Niektórzy członkowie obecnej Rady Nadzorczej mówili o nim jako ,,Prawnik”,
,,Mecenas”, robili ludziom zamęt w głowach.
6. Nie podjęło uchwały - w sprawie zmian do Statutu które były głosowane na WZ.

7. Na wskutek bardzo źle przeprowadzonego WZ przez jego prezydium - doszło do pozwu sądowego
przeciwko SM. Wszystkie koszty z tym związane poniesie Spółdzielnia mieszkaniowa, czyli my członkowie.
Pozwy przeciw Spółdzielni mieszkaniowej są następujące;

- Pozew z dn.05.11.2008r. uchylenie uchwał WZ c.d. rozprawa dn. 13.02.2009r.
- Pozew sprawa byłego Prezesa p. Gołasia, wyrok do zapłaty 10 tys, zł.
- Pozew sprawa byłego Dyr. Tech. p. Gaca wyrok wskazujący na straty do SM.
- Pozew sprawa byłego Prezesa p. Piotrowskiej, wyrok wskazujący na straty do SM.
Przyczyna odejścia byłego Prezesa p. Piotrowskiej z pracy w SM. w pismach skierowanych
do rad Osiedli to przez dwóch członków Rady Nadzorczej p. E. Truszkowska i p. S. Lisiecki
- Pozew sprawa p. Kolczyńskiej pracownik SM. przeciwko p. S. Lisieckiemu sprawa karna
dn. 30.12.2008r. Sąd Rejonowy w Pruszkowie.
- Pozew sprawa p. Kolczyńskiej pracownik SM. Przeciwko SM. Sprawa przeciwko nie
właściwemu wypowiedzeniu z pracy sprawa dn.05.02.2009r.

Odpowiedzcie sobie też Państwo, członkowie SM, czy chcecie aby obecna
Rada Nadzorcza doprowadziła Spółdzielnię do kryzysu, za który my
wszyscy członkowie SM zapłacimy?

‼Piastowianin” Członek SM.

  Brak tytułu prawnego do gruntu
http://www.rp.pl/artykul/124970.html

Niepewny los nabywców lokali
24-04-2008, ostatnia aktualizacja 24-04-2008 07:24

Spółdzielcy wprowadzający się do nowych mieszkań mają problemy z uzyskaniem do nich tytułu prawnego

Od połowy 2007 r. spółdzielnie nie mogą budować mieszkań własnościowych. Taki zakaz wprowadziła nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych obowiązująca od 31 lipca ub.r. Wiele spółdzielni zaczęło je jednak budować dużo wcześniej, a teraz oddaje gotowe. I nie tylko one, ale i spółdzielcy mają poważne problemy.

Na cudzym gruncie

Wśród nich jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Rozłogi w Warszawie. Postawiła budynek z mieszkaniami własnościowymi. Okazało się, że nie ma tytułu prawnego do gruntu, na którym on stoi.

– Gmina ustanowiła na rzecz spółdzielni prawo użytkowania wieczystego. Nigdy jednak nie zostało ono wpisane do księgi wieczystej, a jako właściciel gruntu widnieje osoba prywatna – mówi Henryk Piast, prezes spółdzielni. Tymczasem dopóki prawo użytkowania wieczystego nie zostanie wpisane, dopóty nie przysługuje.

– Sytuacja nie jest prosta – przyznaje notariusz Wojciech Fortuński.

Problemu nie mają spółdzielnie, które pobudowały lokale własnościowe na gruntach, do których mają tytuł prawny. Mogą ustanowić odrębną własność. – Mówią o tym wyraźnie przepisy przejściowe noweli – wyjaśnia Fortuński.

Zabrakło przepisu

Jest wprawdzie przepis, który pozwala do 31 grudnia 2010 r. ustanawiać własnościowe prawa, gdy budynek stoi na gruncie, do którego spółdzielnia nie ma prawa ani własności, ani użytkowania wieczystego, dotyczy to jednak tylko przekształceń lokatorskich praw we własnościowe.

– Na szczęście spółdzielcom z Rozłogów przysługuje ekspektatywa prawa własności, tzn. mają roszczenie do spółdzielni, żeby przeniosła na nich własność lokalu – mówi Kamila Dołowska z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nowela przekształciła bowiem ekspektatywę prawa własnościowego w ekspektatywę własności.

– Teraz muszą naciskać spółdzielnię – dodaje Dołowska – żeby jak najszybiej uporządkowała sytuacje prawną.

– Gmina ma już niezbędne dokumenty – zapewnia prezes Piast. – Wkrótce uzyska wpis swojego prawa do księgi i prawidłowo ustanowi użytkowanie wieczyste.

Opinia: prof. Krzysztof Pietrzykowski, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego

W tym wypadku spółdzielnia mieszkaniowa nie ma prawa wystąpić do sądu o zasiedzenie gruntu. Przepisy dają do tego prawo tylko tym spółdzielniom, które stały się posiadaczami gruntów przed 5 grudnia 1990 r. Jedyne, co teraz spółdzielnia może zrobić, to wymóc na gminie, żeby jak najszybciej załatwiła formalności prawne, bo to ona i notariusz wpędzili ją w kłopoty. Spółdzielcy nie muszą się jednak obawiać, że utracą dach nad głową. Przysługuje im ekspektatywa prawa własności. Gdyby więc załatwianie formalności przez gminę szło opornie, zawsze mogą wystąpić do sądu cywilnego z roszczeniem o ustanowienie na ich rzecz prawa własności tych lokali.

Masz pytanie, wyślij e-mail do autorki r.krupa@rp.pl
Źródło : Rzeczpospolita

  Statystyka, 1999-10-31
bbooiinngg,

+ Data powstania ostatniego listu    -Sun Oct 31 00:14:09 1999

+ Data powstania pierwszego listu    -Tue Aug 31 18:14:54 1999

+ Ilość listów poddanych obliczeniom -6958 (10790843 bajtów)

   .--------------------.

   `--------------------'

   .-------------------.

   `-------------------'

   .--------------------------.
---| Najpopularniejsze tematy |---
   `--------------------------'
     1      933  Napisy na blokadach - SAMOOBRONY...
     2      479  SPRZEDAM PF 126P 650
     3      381  Chcecie to zobaczcie
     4      256  Opinia
     5      207  Spoldzielnie mieszkaniowe i developerzy ? S.M. Piast
     6      191  Gdzie SZLABAN
     7      187  klamstwo, duze klamstwo, statystyka
     8      180  Statystyka, 1999-08-29
     9      125  Aramin i Mirucza
    10      120  Wlasnie sie zaczelo zacmienie...
    11       92  Odp: Odp: Odp: Odp: Szukam dziewczyny do pracy
    12       91  czesc
    13       91  Wroclaw, dn. 20/21.08.1999 r.
    14       81  Higena
    15       67   Statystyka, 1999-08-29
    16       65  Poziom dyskusji
    17       64  qq
    18       62  Juz nie moge!
    19       59  Statystyka, 1999-09-05
    20       58  oko

   .---------------------------.
---| Najmniej popularne tematy |---
   `---------------------------'
  1331        1   Mo e kto  wie ...
  1332        1   Kupię kartę TV z pilotem wew.
  1333        1   Gdzie dobra ręczna myjnia samochodowa we Wrocku?
  1334        1   Dekret Rabina ZED'a
  1335        1   Co sadzicie o www.wroclaw.plan.pl

   .------------------------------------------------------------.
---| W te dni piszemy najczęściej /nie liczę swoich listów :-)/ |---
   `------------------------------------------------------------'
     1     1239  Wed
     2     1236  Thu
     3     1226  Tue
     4     1129  Mon
     5      982  Fri
     6      631  Sat
     7      317  Sun

   .--------------------------------------.
---| W tych godzinach piszemy najczęściej |---
   `--------------------------------------'
    230  00:00:00-00:59:59
    113  01:00:00-01:59:59
    113  02:00:00-02:59:59
    160  03:00:00-03:59:59
     78  04:00:00-04:59:59
     75  05:00:00-05:59:59
    166  06:00:00-06:59:59
    204  07:00:00-07:59:59
    367  08:00:00-08:59:59
    544  09:00:00-09:59:59
    426  10:00:00-10:59:59
    412  11:00:00-11:59:59
    365  12:00:00-12:59:59
    425  13:00:00-13:59:59
    521  14:00:00-14:59:59
    473  15:00:00-15:59:59
    361  16:00:00-16:59:59
    366  17:00:00-17:59:59
    269  18:00:00-18:59:59
    274  19:00:00-19:59:59
    268  20:00:00-20:59:59
    230  21:00:00-21:59:59
    200  22:00:00-22:59:59
    320  23:00:00-23:59:59

   .------------------------------------.
---| Najczęściej występujące 'X-'-lines |---
   `------------------------------------'

     2     1580 X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V4.72.3110.3
     3     1551 X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 4.71.1712.3
     4     1550 X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V4.71.1712.3

     6     1404 X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 4.72.3110.5
     7      815 X-Priority: 3
     8      815 X-MSMail-Priority: Normal
     9      614 X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V5.00.2314.1300
    10      608 X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 5.00.2417.2000
    11      401 X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 4.72.2106.4
    12      397 X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V4.72.2106.4
    13      307 X-Accept-Language: en
    14      267 X-Mailer: Mozilla 4.6 [en] (Win95; I)
    15      208 X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 4.72.3110.1

   .-------------------------------------------.
---| Najczęściej występujące NNTP-Posting-Host |---
   `-------------------------------------------'
     1     1523 as.gnet.pl
     2      177 ip17.t15.ds.pwr.wroc.pl
     3      162 anus.boski.xol.pl
     4      143 195.116.34.4
     5      137 pa117.wroclaw.ppp.tpnet.pl
     6      111 pa99.wroclaw.ppp.tpnet.pl
     7       86 pa25.wroclaw.ppp.tpnet.pl
     8       83 pa224.wroclaw.ppp.tpnet.pl
     9       73 pa33.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    10       65 pa77.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    11       64 pa81.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    12       59 212.160.25.180
    13       53 pa254.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    14       51 pb22.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    15       50 pb53.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    16       50 pa50.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    17       49 pa90.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    18       49 pa80.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    19       49 pa4.wroclaw.ppp.tpnet.pl
    20       48 pa149.wroclaw.ppp.tpnet.pl

   .--------------------------------------.
---| Najczęściej występujące Organization |---
   `--------------------------------------'
     1     2273 Wroclaw University of Technology, Poland
     2     1365 TPNET - http://www.tpnet.pl
     3      318 Winnie the Pooh
     4      156 Oblech-HOWTO
     5       78 http://news.icm.edu.pl/
     6       77 Technical Univeristy of Wroclaw
     7       46 Wspierajmy talent Krzysztofa Krawczyka!!!
     8       23 Politechnika Wroclawska
     9       18 CELOFAN - www.celofan.alpha.pl
    10       13 TETA S.A.
    11       11 Alchemy
    12       10  www.com.pl
    13        9 Serwis RUBIKON - http://www.rubikon.pl
    14        9 CI TASK http://news.task.gda.pl/
    15        8 korporacja dada Ltd. [artistik]
    16        8 PPHU Korbank
    17        7 news.onet.pl
    18        7 Wanadoo, l'internet avec France Telecom
    19        7 Puchatek
    20        7 CONSEQ Sec. Ag.

   .--------------------------.
---| Najczęstsze pola charset |---
   `--------------------------'
     1     2239 "iso-8859-2"
     2      919 ISO-8859-2
     3      672 US-ASCII
     4      408 iso-8859-2
     5      322 "windows-1250"
     6      198 X-UNKNOWN
     7      118 "iso-8859-1"
     8       79 ISO-8859-1
     9       67 us-ascii
    10       23 iso-8859-1
    11       11 "ISO-8859-2"
    12        9 "ISO-8859-1"
    13        8 iso-8859-2;
    14        8 "Windows-1250"
    15        4 us-ascii;
    16        4 3Diso-8859-2" =
    17        2 3D"text/html; charset=3Diso-8859-2" =
    18        1 iso-8859-2; x-mac-type="54455854"; x-mac-creator="4D4F5353"
    19        1 iso-8859-1; name="ProfesjaCzyPowolanie.txt"
    20        1 iso-8859-1; name="Elektroniczna synagoga SZATANA.txt"
    21        1 3Dtext/html;charset=3Diso-8859-2 =
    22        1 "us-ascii"

+ Autor najdłuższego listu:

+ Autor najkrótszego listu:

        ilość linii z cytatami: 8555
        ilość linii zawierających normalną (?) treść: 14564
        Stosunek: linie z cytatami/linie zawierające treść: .587407

        ilość linii z cytatami: 6214
        ilość linii zawierających normalną (?) treść: 7977
        Stosunek: linie z cytatami/linie zawierające treść: .778989

        ilość linii z cytatami: 5604
        ilość linii zawierających normalną (?) treść: 14359
        Stosunek: linie z cytatami/linie zawierające treść: .390277

        ilość linii z cytatami: 6035
        ilość linii zawierających normalną (?) treść: 12031
        Stosunek: linie z cytatami/linie zawierające treść: .501620

        ilość linii z cytatami: 1565
        ilość linii zawierających normalną (?) treść: 4173
        Stosunek: linie z cytatami/linie zawierające treść: .375029


  Bielsk sie bawi!
XXIX DNI BIELSKA PODLASKIEGO
30.05. – 2.06.2008 r.
PROGRAM OBCHODÓW

30.05.2008 r. - piątek
Plac im. JANA PAWŁA II przyRatuszu
Godz.9.00 ŚWIĘTO KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

* Spotkanie przy Ratuszu
* Symboliczne przekazanie młodzieży kluczy do bram miasta przez Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski
* Przemarsz uczestników do Amfiteatru

AMFITEATR MIEJSKI - PARK KRÓLOWEJ HELENY
ŚWIĘTO KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Godz.9.30 „SERCE DON JUANA” WIDOWISKO DLA DZIECI W WYKONANIU GRUPY ARTYSTYCZNEJ „SCENA KALEJDOSKOP” Z KRAKOWA
Godz.10.30 PREZENTACJA SZKOLNYCH PROGRAMÓW ARTYSTYCZNYCH

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI - Stadion
Godz.10.00 IX OLIMPIADA SAMORZĄDOWA WOJ. PODLASKIEGO

OSIEDLOWY DOM KULTURY SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
Godz.10.00 TURNIEJ WIEDZY O BIELSKU PODLASKIM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ BIELSKICH

WYŻSZA SZKOŁA WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ I REGIONALNEJ
IM. ZYGMUNTA GLOGERA
Godz.10.00 TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Rektora Uczelni

BIELSKI DOM KULTURY
Godz.14.00 „PASJE I TALENTY 2008” – podsumowanie II BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ MŁODYCH o Złotą, Srebrną i Brązową Paletę – Statuetkę Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Godz.14.00 „ZABYTKI ARCHITEKTURY I POMNIKI PRZYRODY BIELSKA PODLASKIEGO” - podsumowanie IV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego

MUZEUM MAŁEJ OJCZYZNY W STUDZIWODACH
Godz.15.30 OTWARCIE WYSTAWY MALARSTWA ANATOLA KRAWCZUKA I KONCERT MOSKIEWSKIEGO ORMIAŃSKIEGO CHÓRU KAMERALNEGO (Moskwa - Rosja) – uczestnika Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

PŁYWALNIA MIEJSKA „WODNIK”
Godz.17.00 ZAWODY PŁYWACKIE o Puchar Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. Marszałka J.K. Piłsudskiego
Godz.17.00 MISTRZOSTWA MIASTA BIELSK PODLASKI W TENISIE ZIEMNYM o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Bielsk Podlaski

CERKIEW ŚWIĘTEGO ARCHANIOŁA MICHAŁA
Godz.18.00 KONCERT MOSKIEWSKIEGO ORMIAŃSKIEGO CHÓRU KAMERALNEGO (Moskwa - Rosja) I CHÓRU SOBORU ŚW. ALEKSANDRA NEWSKIEGO (Melitopol - Ukraina) – uczestników Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

AMFITEATR MIEJSKI - PARK KRÓLOWEJ HELENY
Godz.21.30 „NOC Z KOMEDIĄ FILMOWĄ” - „Rozmowy nocą” , „Lejdis”

31.05.2008 r. – sobota
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. Marszałka J.K. Piłsudskiego
Godz.09.00 MISTRZOSTWA MIASTA BIELSK PODLASKI W TENISIE ZIEMNYM o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Bielsk Podlaski

AMFITEATR MIEJSKI - PARK KRÓLOWEJ HELENY
Godz.09.00 JARMARK FOLKLORU

* rękodzieło artystyczne
* żywność ekologiczna
* gospodarstwa agroturystyczne
* występy kapel, śpiewaków i instrumentalistów ludowych

BIELSKI DOM KULTURY
III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI „PODLASKA NUTA”
Godz.12.00 I blok przesłuchań konkursowych
Godz.15.00 II blok przesłuchań konkursowych

WYŻSZA SZKOŁA WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ I REGIONALNEJ
IM. ZYGMUNTA GLOGERA
Godz.13.30 TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Rektora Uczelni

AMFITEATR MIEJSKI - PARK KRÓLOWEJ HELENY
Godz.12.00 VII WOJEWÓDZKIE PREZENTACJE DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA
Godz.17.00 KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI LUDOWEJ „NATCHNIENIE” ZE SWIETŁOGORSKA (Białoruś)
Godz.18.00 BIESIADA FOLKOWA Z UDZIAŁEM ZESPOŁU „BABSKI BAND” (Zakopane)
Godz.19.00 KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ
Godz.20.30 KONCERT ZESPOŁU FOLKOWEGO „PIETUCHY” (Katowice)

1.06.2008 r. – niedziela
ZALEW PRZY GÓRZE ZAMKOWEJ
ZAWODY WĘDKARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Organizator: Koło PZW w Bielsku Podlaskim
Godz.06.00 - 09.00 I grupa – młodzież od 14 do 18 lat
Godz.10.00 - 13.00 II grupa – dzieci od 8 do 13 lat

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. Marszałka J.K. Piłsudskiego ul. Szkolna
Godz.09.00 MISTRZOSTWA MIASTA BIELSK PODLASKI W TENISIE ZIEMNYM o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Bielsk Podlaski

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI - Sala kawiarniana
Godz.10.00 TURNIEJ SZACHOWY o Puchar Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI - Stadion
Mecze piłki nożnej grup młodzieżowych
Godz.11.00 MOSiR BIELSK PODLASKI - PIAST BIAŁYSTOK (trampkarze młodsi)
Godz.12.30 MOSiR BIELSK PODLASKI - PIAST BIAŁYSTOK (trampkarze starsi)

ul. KOPERNIKA PRZY URZĘDZIE MIASTA
STUDIO LATO RADIA BIAŁYSTOK
Godz.13.30 -15.00 BLOK PROGRAMÓW DLA DZIECI

* Spektakle „Wrażliwość” i „Posadził dziadek rzepkę”
* Konkursy dla dziec

Godz.15.00-17.00 KONCERT GALOWY LAUREATÓW III MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI „PODLASKA NUTA”
- Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
Godz.15.00 -17.00 „NA GRANICY JEST STRAŻNICA” – prezentacja sprzętu oraz sprawności służb Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i inne atrakcje
Współorganizator: PODLASKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ TRANSPLANTOLOGII
Godz.15.30 -16.00 POKAZ SPRZĘTU I WYSZKOLENIA STRAŻAKÓW
Godz.17.00 -17.30 POZNAJEMY PRACĘ POLICJI
Godz.17.00 -18.00 KONCERT MUZYKI KLEZMERSKIEJ – Zespół „CHMIELNIKERS” z Chmielnickiego Centrum Kultury (woj. świętokrzyskie)
Godz.18.00 -18.15 KONKURSY
Godz.18.15 -19.00 KONCERT ZESPOŁU „OBP”
Godz.19.00 -21.00 LOTY BALONEM NA UWIĘZI
Godz.19.15 -20.15 KONCERT ZESPOŁU „ZOŁOTO”
Godz.21.00 KONCERT GWIAZDY – „FEEL”
Godz.22.30 POKAZ SZTUCZNYCH OGNI

2.06.2008 r. – poniedziałek

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI - Stadion
Godz.09.30 MISTRZOSTWA MIASTA BIELSK PODLASKI W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH o Puchar Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Godz.10.00 Podsumowanie konkursu na „PAMIĘTNIK HISTORYCZNY O ZIEMI BIELSKIEJ
Godz.11.00 „BIELSK PODLASKI – ODNALEZIONA PRZESZŁOŚĆ”
- wykład ks. dr Eugeniusza Beszty – Borowskiego pt. „ŁYKI” I „KOŁTUNY” na tle epoki, prezentacja reprintu „ŁYKI” I „KOŁTUNY” pamiętnik mieszczanina podlaskiego (1790-1816)

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I st.
i PRYWATNA SZKOŁA ARTYSTYCZNA „DUX”
Godz.17.00 KONCERT DOROCZNY

AMFITEATR MIEJSKI - PARK KRÓLOWEJ HELENY
Godz.17.00 „DZIECIĘCE IGRASZKI” - IMPREZA Z OKAZJI DNIA DZIECKA Organizator: Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej
Godz.19.30 KONCERT MŁODZIEŻOWEJ GRUPY MISYJNEJ Organizator: Kościół Zielonoświątkowy w Bielsku Podlaskim

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

* „KRAMIK BIELSKI” – wystawa wydawnictw regionalnych
czynna w dniach 30.05 – 2.06.2008 r. Miejska Biblioteka Publiczna
* „PASJE I TALENTY” - pokonkursowa wystawa II Biennale Twórczości Plastycznej Młodych
czynna w dniach 30.05. – 30.06.2008 r. Bielski Dom Kultury
* ZJEŻDŻALNIE DMUCHANE DLA DZIECI - Park Królowej Heleny dnia 1.06.2008 r

Nawet ciekawo się zapowiada...

  Finanse PZSzach
Składki członków PZSzach (stan na 13 maja 2008 r.)

DOLNOŚLĄSKI ZWIĄZEK SZACHOWY WROCŁAW 125,00 125,00 200,00 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ składka 2005 składka 2006 składka 2007 1. 115 W 2000-04-22 LZS Goniec Żarów 105,00 100,00 100,00 2. 117 W 2000-04-22 KSz. Centrum wykreślony Syców 87,50 wykreśl 3. 118 Z 2000-04-22 Miejski Klub Sportowy Rokita Brzeg Dolny 87,50 100,00 100,00 4. 120 W 2000-04-22 Sekcja Szachowa Zebra przy Sam.Oś.Kult. (zalega, 405 zł) Jaworzyna Śląska       5. 121 W 2001-03-26 KSz WOK-En (Wałbrzyski Ośrodek Kultury) Wałbrzych 87,50 70,00 70,00 6. 122 W 2000-04-22 KS Polanica Zdrój Sekcja Szachowa Wielka Pieniawa (zal 125 zł) Polanica Zdrój   87,50 125,00 7. 125 Z 2000-04-26 Klub Sportowy AZS Politechnika (zalega, 200 zł) Wrocław 125,00   125,00 8. 135 Z 2000-04-26 Uczniowski Klub Sportowy Debiut Przedwojów Kamienna Góra 105,00 62,50 87,50 9. 136 Z 2000-04-26 Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MDK Śródmieście Wrocław 105,00 87,50 70,00 10. 137 Z 2000-04-26 Kolejowy Klub Szach. Hetman Dach-Bud Wrocław 87,50 100,00 125,00 11. 138 Z 2000-04-26 UKS Kopernik Młodzieżowy Dom Kultury (zalega, 400 zł) Wrocław 87,50     12. 139 Z 2000-04-26 Klub Sportowy Polonia Wrocław 200,00 100,00 125,00 13. 141 Z 2000-04-26 Autonomiczna Sekcja Szachowa Miedź Legnica 125,00 100,00 125,00 14. 142 Z 2000-04-26 Stowarz. Sport. MOK - Budoprojekt Głogów 87,50 125,00 80,00 15. 143 Z 2000-04-26 Młodzieżowy Klub Szachowy Liczyrzepa (zalega, 400 zł) Jelenia Góra 87,50     16. 185 Z 2000-05-05 Klub Szachowy Gambit (zalega, 575 zł) Świdnica       17. 225 Z 2000-05-05 Klub Szachowy Caissa przy MOKSiR (zalega, 400 zł) Złoty Stok 87,50     18. 229 Z 2000-05-05 Gm.Lud.Klub Sport.Sokół Nowa Ruda (zalega, 575 zł) Ludwikowice       19. 347 Z 2000-08-10 Miejski Klub Szachowy Hetman (zalega, 175 zł) Wałbrzych   100,00 100,00 20. 380 Z 2000-12-08 Uczniowski Klub Sportowy SP nr 3 El-TUR UKS Bogatynia 62,50 70,00 70,00 21. 381 Z 2000-12-08 Sekcja Szachowa LZS-TOK (zalega, 575 zł) Trzebnica       22. 398 Z 2001-03-26 Wojewódzka Rada Zrzeszenia Sportu i Turystyki Ogniwo Legnica 105,00 70,00 70,00 23. 433 Z 2001-10-12 UKS Giecek Radków 87,50 100,00 70,00 24. 455 Z 2002-09-21 Miejski Klub Sportowy Oława Oława 87,50 100,00 100,00 25. 482 Z 2003-07-06 UKS Szach-Mat Syców 62,50 70,00 70,00 26. 496 Z 2003-12-28 UKS Baszta Wałbrzych 62,50 70,00 70,00 27. 515 W 2004-04-24 Sekcja Szachowa Orlęta przy MOK w Szczytnej Szczytna 62,50 70,00 70,00 28. 523 Z 2004-06-04 UKS Sudety (zalega, 405 zł) Kłodzko       29. 576 Z 2005-06-29 Sek.Szach.Goniec przy Zesp. Plac. Kult (zalega, 375 zł) Wąsosz     100,00 30. 581 Z 2005-10-08 UKS Zadrna (zalega, za II półrocze 2005 62,50 zł) Kamienna Góra   87,5 87,5 31. 582 Z 2005-10-08 Wyższa Szkoła Bankowa AZS Wrocław 42,50 150,00 100,00 32. 588 Z 2005-11-11 MDK Dany (zalega, 575 zł) Chojnów       33. 589 Z 2005-11-11 UKS Gigant Wrocław 62,50 70,00 70,00 34. 612 Z 2006-08-12 UKS Błyskawica Legnica 30,00 87,50 70,00 35. 614 Z 2006-08-31 Towarzystwo Szachowe Dwie Wieże (zalega, 200 zł) Dzierżoniów   50,00   36. 613 Z 2006-08-12 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Wisznia Mała   50,00 125,00 Zaległości: 5.447,5 zł 2130,00 2077,50 2305,00   KUJAWSKO-POMORSKI ZWIĄZEK SZACHOWY BYDGOSZCZ 125,00 125,00 200,00 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ skł. 2005 skł. 2006 skł. 2007 1. 043 Z 2000-03-09 Klub Szachowy Torfarm-64 Toruń 87,50 100,00 100,00 2. 194 Z 2000-05-05 Bydgoskie Towarzystwo Szachowe Centrum Bydgoszcz 87,50 100,00 100,00 3. 195 Z 2000-05-05 Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu Baszta Żnin 87,50 100,00 100,00 4. 196 Z 2000-05-05 Miejski Ludowy Klub Sportowy Krajna Sępólno Kraj. 87,50 100,00 100,00 5. 197 Z 2000-05-05 Miejski Ludowy Klub Sportowy Solec Kujawski 87,50 100,00 100,00 6. 198 Z 2000-05-05 Młodzieżowy Klub Sportowy Emdek Bydgoszcz 87,50 100,00 100,00 7. 199 Z 2000-05-05 Inowrocławskie Towarzystwo Szachowe Kopernik Inowrocław 87,50 100,00 100,00 8. 200 Z 2000-05-05 Miejsko-Ludowy Klub Sportowy Wisła Nowe n/Wisłą 87,50 wykreśl 9. 201 Z 2000-05-05 Miejski Ludowy Klub Sportowy Unia Gniewkowo 87,50 100,00 100,00 10. 202 W 2000-05-05 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Mrocza 87,50 100,00 100,00 11. 203 W 2000-05-05 Ludowy Zespół Sportowy Zryw Jeżewo 87,50 100,00 100,00 12. 204 Z 2000-05-05 Włocławsko-Płocki Klub Sportowy Pionek Włocławek 87,50 100,00 wykreśl 13. 205 Z 2000-08-10 Klub Szachowy Gambit Świecie n/Wisłą 87,50 100,00 100,00 14. 206 Z 2003-12-28 Międzyszkolny Klub Szachowy Toruń 87,50 100,00 100,00 15. 207 Z 2003-12-28 Ludowy Zespoł Sportowy Zryw Dąbrówka Kamień Kraj. 87,50 wykreśl 16. 208 Z 2004-06-04 Gminny Klub Sportowy Myśliwiec Gostycyn 87,50 100,00 100,00 17. 209 W 2000-05-05 Sekcja Szachowa Miejskie Centrum Kultury Aleksandrów Kujawski 87,50 70,00 100,00 18. 228 Z 2000-05-05 Klub Sportowy Apator Toruń 87,50 100,00 wykreśl 19. 279 Z 2000-05-05 Ludowy Klub Sportowy Promień Kowalewo Pomorskie 87,50 100,00 100,00 20. 304 Z 2000-05-13 Miejski Klub Sportowy Zryw Włocławek 87,50 wykreśl 21. 342 Z 2000-08-10 Uczniowski Klub Sportowy MDK 1 - HETMAN UKS Bydgoszcz 62,50 70,00 70,00 23. 348 Z 2000-08-10 Bydgoski Klub Sportowy Chemik Bydgoszcz 87,50 100,00 100,00 25. 350 W 2000-08-22 Ogn.Miejs.TKKF Sek.Szach.Merkury (zalega, 200 zł) Brodnica 87,50 125,00   26. 351 Z 2002-04-14 OSiR Golub-Dobrzyń 87,50 100,00 100,00 27. 352 Z 2003-12-28 Ludowy Klub Sportowy Łucznik Żołędowo Osielsko 87,50 100,00 100,00 28. 353 Z 2001-01-19 Uczniowski Klub Sportowy Kopernik przy OPP Grudziądz 62,50 70,00 70,00 29. 354 W 2000-09-27 Uczniowski Klub Sportowy MDK Nr 5 Bydgoszcz 62,50 70,00 70,00 30. 356 W 2000-09-27 Nakielski Ośrodek Kultury Nakło 87,50 100,00 100,00 31. 361 Z 2000-10-09 Klub Uczelniany AZS Akademii Bydg. im.Kaz. Wielk. Bydgoszcz 87,50 100,00 wykreśl 32. 362 Z 2000-10-09 Parafialny Klub Sportowy Wiatrak Bydgoszcz 87,50 100,00 100,00 33. 364 W 2000-10-09 Środowiskowy Klub Sportowy KASZTELAN Barcin 87,50 70,00 70,00 34. 369 W 2000-11-05 Ludowy Zespół Sportowy Wieża Więcbork 87,50 100,00 100,00 37. 396 W 2001-03-02 Klub Szachowy Leszczyński Włocławek 87,50 100,00 100,00 38. 431 Z 2001-10-12 Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół nr 8 Chojnice 62,50 70,00 70,00 39. 478   2003-05-23 Uczniowski Klub Sportowy Ognisko Pracy Pozaszkolnej Toruń 62,50 70,00 70,00 40. 480 Z 2003-07-06 Wojskowy Klub Szachowy Rotmistrz Grudziądz 62,50 70,00 70,00 41. 485 Z 2003-07-22 Klub Sportowy Łączność Bydgoszcz 87,50 wykreśl 42. 491 Z 2003-09-01 Sekcja Szachowa Klubu AZS UMK Toruń 87,50 100,00 100,00 43. 493 Z 2003-09-27 Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej Niewidomych Łuczniczka-zwolniony ze składek Bydgoszcz 62,50 70,00 70,00 44. 494 Z 2003-09-27 Klub Uczelniany AZS Akademii Bydgoskiej (zalega 175 zł) Bydgoszcz   100,00 100,00 45. 498 W 2003-12-28 Centrum Kultury Łubianka Łubianka 87,50 100,00 70,00 46. 539 Z 2004-10-25 LZS Znicz Rojewo 87,50 100,00 100,00 47. 578 Z 2005-10-08 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury (zalega 87,50 zł) Brusy   100,00 100,00 48. 579 Z 2005-10-08 LZS Szubin Szubin 100,00 105,00 100,00 49. 611 Z 2006-08-07 UKS Orlik (wpłaty przesunąć z 2005 na 2007 wide data rejestracji) Kowalewo Pomorskie   100,00 100,00 Zaległości: 462,5 zł 3512,5 3860,00 3430,00   LUBELSKI ZWIĄZEK SZACHOWY LUBLIN 125,00 125,00 200,00 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ składka 2005 składka 2006 składka 2007 1. 113 Z 2000-04-22 Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin 150,00 100,00 100,00 2. 114 Z 2000-04-22 Miejski Klub Sportowy Start Lublin 87,50 100,00 100,00 3. 182 Z 2000-05-05 Kolejowy Klub Sportowy Czarni (zalega, 175 zł) Dęblin   100,00 100,00 4. 183 Z 2000-05-05 Międzyrzecki Klub Sportowy Huragan (zalega,575 zł) Międzyrzec Podlaski       5. 219 Z 2000-05-05 Uczn.Lud-Pożarn.Klub Sport.Kodenianka (zalega, 405 zł) Kodenice       6. 226 Z 2000-05-05 Lubelski Klub Szachistów DRAKON-BDK DAEWOO Leasing Lublin 87,50 100,00 100,00 7. 275 Z 2000-05-13 UKS przy Szkole Podstawowej (zalega, 405 zł) Czułczyce       8. 328 Z 2000-09-27 Ludowy UKS Tempo Ożarów Nałęczów 3 62,50 87,50 70,00 9. 333 Z 2000-07-05 Uczniowski Klub Sportowy Młodzik (zalega, 405 zł) Biała Podlaska       10. 334 Z 2000-07-05 Ucz.Lud.Pożar.KS Panda przy SP w Misiach (zalega 405 zł) Międzyrzec Podlaski       11. 368 Z 2000-11-05 Uczn. Klub Sport. KRACZEK w Dobryniu Dużym (zalega, 405 zł) Zalesie       12. 375 Z 2000-12-08 Uczniowski Klub Sportowy (zalega, 405 zł) Milejów       13. 379 W 2000-12-08 Uczniowski Klub Sportowy Pięćdziesiątka (zalega, 405 zł) Lublin       14. 384 W 2001-01-19 Stow.KFiTNiS Cross Klub SiT Inw.WzrokuIKAR(zalega, 405 zł) Lublin       15. 385 Z 2001-01-19 Uczniowski Klub Sportowy Żaczek Michałów (zalega, 405 zł) Rachanie       16. 395 Z 2001-03-02 Uczniowski Klub Sportowy TOP-54 (zalega, 405 zł) Biała Podllaska       17. 419 Z 2001-05-25 Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy Gaj(zalega, 405 zł) Zalesie       18. 430 Z 2000-07-05 Uczniowski Klub Sportowy Rekord Cicibór Duży (zalega, 405 zł) Biała Podlaska       19. 464 Z 2003-05-03 Lubartowski UKS Lubartów 62,50 70,00 70,00 20. 466 Z 2003-05-23 UKS ARKA (zalega, 405 zł) Wojsławice       21. 475 W 2003-05-23 OSiR Zamość Zamość 62,50 100,00 70,00 22. 476 W 2003-05-23 AZS KUL (zalega, 280 zł) Lublin 62,50     23. 502 Z 2004-04-03 MDK 64 (zalega, 575 zł) Biała Podlaska       24. 522 Z 2004-06-04 Szachowo-Warcabowy Krasnostawianie (zalega, 575 zł) Krasnystaw       25. 526 Z 2004-06-04 UKS GIM Dwójka Tomaszów 62,50 70,00 70,00 26. 546 Z 2004-11-19 SSZACH Szachpol (zalega, 375 zł) Łuków   100,00   27. 552 Z 2005-01-29 Klub Szachowy UKS Viktor Zamość 62,50 70,00 70,00 28. 558 Z 2005-01-29 Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Pegaz Janów Lubelski 87,50 100,00 100,00 29. 563 Z 2005-03-19 LUKS Fajsławice Fajsławice 62,50 70,00 70,00 30. 567 Z 2005-03-19 Uczniowski Klub Sportowy Huzar Świdnik 62,50 70,00 70,00 31       Janowski Ośrodek Kultury Janów brak rej brak rej brak rej 32. 594 Z 2006-01-16 UKS Astra Leśniowice   70,00 70,00 33 607 Z 2006-07-09 USPK Łabędź Siemień   70,00 70,00 34 601 Z 2006-04-24 ULPKS Orlik Rososz   70,00 70,00 35       Miejski Ośrodek Kultury Świdnik   brak rej brak rej 36 609 Z 2006-06-28 UKS Awans (za 2006 zalega, 140 zł) Żyrzyn     70,00 37 636 Z 2007-03-15 UKS Kiks Dorohusk     70,00 38 649 Z 2007-05-22 MKS Sygnał Chodel     100,00 Zaległości: 7.960 zł 912,50 1347,50 1440,00   LUBUSKI ZWIĄZEK SZACHOWY KOŻUCHÓW 125,00 125,00 200,00 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ skł 2005 skł 2006 skł 2007 1. 300 Z ? 2000-05-13 Klub Szachowy Stilon Gorzów 87,50 100,00 100,00 2. 366 Z 2000-10-09 Klub Szachowy Odra (zalega, 375 zł) Słubice     100,00 3. 484 Z 2003-07-06 Spółdzielnia Mieszkaniowa Odrodzenie Kożuchów 87,50 100,00 100,00 4. 535 Z 2004-09-30 LDK Caissa (zalega, 375 zł) Lubsko     100,00 5.       Hetman Wschowa 87,50 100,00 brak rej 6.       Żarski Klub Szachowy Żary 87,50 100,00 100,00 7.       ŚDK Świebodzin   100,00 brak rej 8.       Vitrosilicon Iłowa   100,00 brak rej 9.       Parafialny Klub Szachowy Święty Antoni Nowa Sól   100,00 brak rej 10.       UKS Pałac Żagań   70,00 100,00 Zaległości: 750 zł 350,00 770,00 600,00   ŁÓDZKI ZWIĄZEK SZACHOWY ŁÓDŹ   175 200 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ składka 2005 składka 2006 składka 2007 1. 145 Z 2000-05-05 Młodzieżowa Sekcja Szachowa Hetman-Grapa (Zalega, 575 zł) Łódź       2. 146 Z 2000-05-05 Ludowy Klub Sportowy Piast (Zalega, 575 zł) Sieradz       3. 147 Z 2000-05-05 Gminny Ludowy Klub Sportowy Polonia Andrzejów (Zalega, 400 zł) Łódź 87,50     4. 148 Z 2000-05-05 Miejsko-Gminny Klub Szachowy Caissa (Zalega, 575 zł) Rawa Mazowiecka       5. 149 Z 2000-05-05 Pabianickie Towarzystwo Cyklistów (Zalega, 575 zł) Pabianice       6. 150 Z 2000-05-05 Uczniowski Klub Sportowy - RISS przy SP (Zalega, 575 zł) Ruda       7. 151 Z 2000-05-05 ŁKS Szach-Centrum Łódź 125,00 125,00 100,00 8. 152 Z 2000-05-05 Uczniowski Klub Szachowy Roszada (Zalega, 125 zł) Piotrków Trybunalski   140,00 70,00 9. 153 Z 2000-05-05 Uczniowski Klub Szachowy Skoczek (Zalega, 405 zł) Wieruszów       10. 154 Z 2000-05-05 Uczniowski Klub Sportowy Pijarski Klub Sportowy (Zalega, 405 zł) Łowicz       11. 155 Z 2000-05-05 Ludowy Klub Szachowy Szach-Mat (Zalega, 575 zł) Tuszyn       12. 156 Z 2000-05-05 Klub Szachowy Piątka Skierniewice 125,00 125,00 100,00 13. 447 Z 2003-05-23 UKS Pałac (Zalega, 265 zł) Nieborów     70,00 14. 460 Z 2003-05-23 Radomszcxzański Klub Sportowy Radomsko (Zalega, 575 zł) Radomsko       15. 461 Z 2003-05-23 UKS GOK (Zalega, 265 zł) Galewice     105,00 16. 462 Z 2003-05-23 UKS GOK (Zalega, 265 zł) Zduny     70,00 17. 471 Z 2003-05-23 KKFiS Niewidomych (Zalega, 405 zł) Łódź       18. 524 Z 2004-06-04 AZS Politechnika Łódzka (Zalega, 400 zł) Łódź 87,50     19. 534 Z 2004-07-31 Wieluńskie Towarzystwo Szachowe Mat (Zalega, 575 zł) Wieluń       20. 536 Z 2004-09-30 Łódzka Liga Szachowa (Zalega, 575 zł) Łódź       21. 537   2004-09-30 UKS Piątka (Zalega, 405 zł) Łask       22. 538 Z 2004-06-24 UKS Jedynka (Zalega, 265 zł) Bełchatów 87,50 87,50 70,00 23. 542 Z 2004-10-25 UKS Kutno (Zalega, 265 zł) Kutno     70,00 24. 553 Z 2004-07-31 UKS Piątka Wieluń 62,50 140,00 70,00 25 639 Z 2005-03-15 UKS Dziewiątka (Zalega, 265 zł) Sieradz     70,00 26 565 Z 2005-03-19 Stomil (Zalega, 375 zł) Bełchatów   125,00 100,00 Zaległości: 9.785 zł 575,00 617,50 895,00   MAŁOPOLSKI ZWIĄZEK SZACHOWY KRAKÓW 125,00 125,00 200,00 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ składka 2005 składka 2006 składka 2007 1. 211 Z 2001-03-16 Międzyzakładowe Ognisko TKKF Drogowiec Kraków 87,50 100,00 100,00 2. 213 Z 2001-03-16 Ludowy Klub Sportowy Dziecanovia Dziekanowice 100,00 150,00 125,00 3. 215 Z 2000-05-05 Uczniowski Klub Sportowy Kłos Czarny Koń Olkusz 87,50 100,00 100,00 4. 216 Z 2000-05-05 Uczniowski Klub Sportowy Hetman Koronny Trzebinia 87,50 87,50 70,00 5. 217 Z 2001-06-22 Myślenicki Ludowy Klub Szachowy Myślenice 87,50 100,00 100,00 6. 242 Z 2000-05-05 Klub Sportowy Tomex Kraków 100,00 100,00 100,00 7. 243 Z 2000-05-05 Międzyszkolny Klub Sportowy Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy Kraków 87,50 100,00 100,00 8. 282 Z 2000-05-12 Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Wieliczka 87,50 100,00 100,00 9. 283 Z? 2000-05-13 GKSz. Goniec-MOA Staniątki 87,50 125,00 100,00 10. 295 Z 2000-05-13 Klub Sportowy Korona Kraków 87,50 100,00 100,00 11. 298 Z 2001-03-16 Krakowski Klub Szachistów 1893 Kraków 87,50 100,00 100,00 12. 301 Z? 2000-05-13 Uczniowski Klub Sportowy SP 8 Chrzanów 87,50 100,00 70,00 13. 302 Z? 2002-05-05 CHKP Fablok Chrzanów 87,50 wykreśl 14. 427 Z 2001-06-22 Ludowy Klub Sportowy PŁOMIEŃ Limanowa 87,50 100,00 100,00 15. 467 Z 2003-05-23 KKKF,SiT Niewidomych i Słabowidzacych Lajkonik Kraków 105,00 wykreśl 16. 508 Z 2003-04-04 Parafialny UKS Karolina Tarnów 105,00 87,50 70,00 17. 533 Z 2004-07-31 Sandecja Nowy Sącz 87,50 100,00 125,00 18. 543 Z 2004-11-17 Kornuty Gorlice 87,50 100,00 100,00 19. 557 Z 2005-01-29 Centrum Kultury i Sportu Skawina 87,50 100,00 100,00 20. 561 Z 2005-03-19 Magnus Rzezawa 87,50 70,00 70,00 21. 585 Z 2005-10-05 KS Gorce (Zalega, 200 zł) Nowy Targ 87,50 100,00   22. 663 Z 2007-12-10 Miejski Dom Kultury MDK w Bochni Bochnia 87,50 100,00 100,00 23. 608 Z 2006-07-03 KS Cracovia Kraków 87,50 100,00 100,00 24. 640 Z 2007-03-15 UKS Gambit Tarnowiec     70,00 Zaległości: 200 zł 2072,50 2120,00 2000,00   MAZOWIECKI ZWIĄZEK SZACHOWY WARSZAWA 125,00 125,00 200,00 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ składka 2005 składka 2006 składka 2007 1. 001 Z 2000-01-31 Ośrodek Kultury i Edukacji Bemowo KSz Szachbem Spółdzielni Mieszk. Wola (Zalega, 575 zł) Warszawa       2. 067 Z 2000-03-31 Klub Sport. Entropia NZS Politech. Warszawskiej (Zalega, 400 zł) Warszawa 87,50     3. 123 Z 2000-04-22 Ludowy Uczniowski Klub Sportowy SET (Zalega 265 zł) Lesznowola   70,00   4. 124 Z 2000-04-22 Uczniowski Klub Sportowy Łady Raszyn 62,50 70,00 70,00 5. 184 Z 2000-05-05 Klub Uczelniany AZS Włodkowic (Zalega, 575 zł) Płock       6. 187 Z 2000-05-05 Ludowy Klub Sportowy Wrzos Miedzyborów 87,50 125,00 100,00 7. 188 Z 2000-05-05 Ludowy Klub Sportowy Lotos (Zalega, 175 zł) Chotomów   100,00 100,00 8. 189 Z 2000-05-05 Klub Sportowy Polonia Warszawa 150,00 150,00 vide p.57 9. 192 Z 2000-05-05 UKS Hetman przy DWP Warszawa 105,00 210,00 70,00 10. 220 Z 2000-05-05 Ludowy Klub Sportowy Nadnarwianka Pułtusk 87,50 100,00 100,00 11. 221 Z 2000-05-05 Młodziezowy Uczniowski Klub Szachowy przy SML-W (Zalega, 280 zł) Pułtusk 62,50     12. 222 Z 2000-05-05 Podlaskie Towarzystwo Szachowe (Zalega, 575 zł) Sokołów Podlaski       13. 223 Z 2000-05-05 Płockie Towarzystwo Szachowe Płock 87,50 125,00 100,00 14. 230 Z 2000-05-05 Międzyzakładowy Klub Sportowy Elektryczność Warszawa 87,50 100,00 100,00 15. 276 Z ? 2000-05-05 Wojskowy Klub Szachowy Legion (Zalega, 575 zł) Warszawa       16. 501 Z 2004-01-30 MKS Legion Legionowo 150,00 125,00 200,00 17. 278 Z ? 2000-05-05 Miejski Ludowy Klub Sportowy Victoria Sulejówek 87,50 100,00 100,00 18. 305 Z 2000-12-29 Miejski Klub Sportowy Czarni Węgrów 87,50 poz.571 poz.571 19. 329 Z ? 2000-05-31 Uczniowski Klub Szachowy Garde przy MDK (Zalega, 405 zł) Płock       20. 343 Z 2000-08-10 Uczniowski Klub Sportowy Hetman Michałowice 62,50 70,00 70,00 21. 372 Z 2000-11-05 Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej (Zalega, 405 zł) Międzyborów       22. 378 Z 2000-12-08 Ludowy Klub Sportowy Orzeł (Zalega, 575 zł) Nadarzyn       23. 383 Z 2000-12-29 Uczniowski Klub Szachowy Kolorowa-Ursus (Zalega, 405 zł) Warszawa       24. 386 Z 2001-01-19 Uczniowski Klub Sportowy Hetman przy ZSO nr 1 (Zalega, 405 zł) Płock       25. 397 Z 2001-03-16 Parafialny (Uczniowski) Klub Sportowy MAKOWIEC Skaryszew 62,50 70,00 70,00 26. 410 Z 2001-04-18 Grodziski Klub Szachowy Polfa im. Mieczysława Najdorfa Grodzisk Maz. 87,50 100,00 100,00 27. 413 Z 2001-04-25 Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego (Zalega, 400 zł) Warszawa 150,00     28. 432 Z 2001-10-12 Klub Sportowy Sparta Nasielsk 150,00 201,00 200,00 29. 436 Z 2001-06-22 Międzyszkolny Klub Sportowy Młodzieżowego Domu Kultury Warszawa 87,50 70,00 70,00 30. 441 Z 2002-04-14 Stowarzyszenie SportoweGambit (Zalega, 400 zł) Radom 87,50     31. 445 Z 2002-09-21 KS Jedwabnik Milanówek 62,50 70,00 70,00 32. 449 Z 2002-09-21 Dom Kultury Świt Targówek (Zalega, 575 zł) Warszawa       33. 450 Z 2002-09-21 Polska YMCA Warszawa 150,00 150,00 125,00 34. 458 Z 2003-05-23 Klub Sportowy Amator Jesionka (Zalega, 575 zł) Jesionka       35. 459 Z 2003-05-23 Skoczek Siedlce 87,50 125,00 100,00 36. 469 Z 2003-05-23 UMKS Wieża Ostrołęka 62,50 87,50 87,50 37. 479 W 2003-05-23 MOK Roszmeni Piastów 105,00 70,00 140,00 38. 486 Z 2003-07-22 UKS MDK Radom 62,50 87,50 87,50 39. 487 Z 2003-07-23 UKS Szóstka Piaseczno 62,50 87,50 70,00 40. 488 Z 2003-07-22 Victoria (Zalega, 200 zł) Siedlce 62,50 87,50   41. 495 Z 2003-12-28 Parafialny Klub Sportowy AGAPE Białołęka Warszawa 62,50 70,00 70,00 42. 497 Z 2003-12-28 Zieloni Zielonka 62,50 70,00 70,00 43. 504 W 2004-04-03 Miejski Dom Kultury Mińsk Mazowiecki 62,50 70,00 70,00 44. 510 W 2004-04-24 Modus Warszawa 62,50 70,00 70,00 45. 511 Z 2004-04-24 MLKS Wesoła Wesoła 87,50 125,00 100,00 46. 525 Z 2004-06-04 Mińskie Towarzystwo Szachowe Mińsk Mazowiecki 150,00 100,00 100,00 47. 544 Z 2004-11-17 UKS Dominanta (Zalega, 575 zł) Warszawa       48. 545 Z 2004-11-17 UKS Czternastka Warszawa 62,50 70,00 70,00 49. 554 Z 2005-01-29 MKS Korona Góra Kalwaria 87,50 201,00 200,00 50. 562 Z 2005-03-19 ULKS Juvenia (Zalega, 140 zł) Dobre 62,50 70,00   51. 568 W 2005-03-19 Fundacja na rzecz wspierania szachów (Zalega, 280 zł) Warszawa 62,50     52. 566 Z 2005-03-19 Płocki Klub Szachistów (Zalega, 400 zł) Płock 87,50     53. 572 Z 2005-05-14 UKS Caissa Warszawa 62,50 70,00 87,50 54. 570 Z 2005-05-14 UKS Dwunastka Otwock 62,50 87,50 87,50 55. 583 Z 2005-10-08 Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu Grójec 42,50 100,00 200,00 56. 599 Z 2006-04-03 SzUKS Gostmat Gostynin   70,00 70,00 57.       LKS Żuławy Nowy Dwór brak rej. 70,00 brak rej. 58. 615 Z 2006-09-25 UKS Hetman Puszcza Mariańska   35,00 70,00 59. 652 Z 2007-06-16 MKS Polonia Warszawa     100,00 60. 658 Z 2007-07-18 UKS Szachylice Chylice     70,00 61. 660 Z 2007-08-14 UKS Borzęcin Borzęcin     70,00 62. 662 Z 2007-12-03 UKS Norwid Stanisławów     50,00 63. 659 Z 2007-07-18 Klub Szachowy Polonia Warszawa     100,00 64. 571 Z 2005-05-14 Stwarzyszenie Rozwoju Sportu i Młodzieży Węgrów poz.305   100,00 Zaległości: 9.160 zł 3502,50 3829,50 3885,00   OPOLSKI ZWIĄZEK SZACHOWY OPOLE 125,00 125,00 200,00 Lp. NR CZ DATA REJ KLUB MIEJSCOWOŚĆ składka 2005 składka 2006 składka 2007 1. 082 Z 2000-04-08 Kędzierski Klub Szachowy Szach Kędzierzyn-Koźle 87,50 100,00 100,00 2. 084 Z 2000-04-08 Opolski Klub Kult. Fizycz. Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Cross Nysa 87,50 70,00 70,00 3. 085 Z 2000-04-08 Ludowy Klub Sportowy Zarzewie (Zalega,200 zł) Prudnik 87,50   100,00 4. 086 Z 2000-04-08 Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Rodło Opole 62,50 70,00 70,00 5. 159 Z 2000-05-05 LKS Dregal-Rajtex (Goniec) Kluczbork 87,50 100,00 100,00 6. 160 Z 2000-05-05 Opolski Klub Szachowy Społem Opole 87,50 100,00 100,00 7. 161 W 2000-05-05 Ludowy Zespół Sportowy Sudety (Zalega,575 zl) Głuchołazy       8. 162 W 2000-05-05 Szkolny Klub Szachowy (Zalega, 575 zł) Żędowice       9. 163 W 2000-05-05 ASS Czwórka Orlik Brzeg 87,50 100,00 100,00 10. 373 W 2000-11-05 Ludowy Zespół Sportowy Victoria Chróścice 87,50 100,00 100,00 11. 390 W 2001-01-19 Sekcja Szachowa LZS PAT przy SP Ligota Dolna Kluczbork 87,50 100,00 100,00 12. 408 W 2001-04-02 SDK-9 Opole (Zalega,575 zł) Opole       13. 428 Z 2001-10-12 Uczniowski Klub Sportowy Goniec przy Leśnickim Ośrodku Kultury Leśnica 62,50 70,00 70,00 14. 429 Z 2001-10-12 Klub Sportowy Nysa Niewidomych i Słabowidzących Nysa 87,50 70,00 70,00 15. 465 Z 2003-05-23 BKSz Prokonex Brzeg 87,50 100,00 100,00 16. 555 Z 2005-02-29 Stowarzyszenie Dziewięćsił (Zalega, 575 zł) Kluczbork       17. 584 Z 2005-11-11 LZS Swornica Czarnowąsy   100,00 100,00 18.       Cross Opole brak rej. brak rej. 70,00 19. 606 W 2006-07-03 SKSz Roszada (Za 2006 zalega, 100 zł) Nysa     100,00 20. 631 W 2006-11-03 Strzelec DK (Za 2006 zalega, 100 zł) Strzelce Opolskie     100,00 Zaległości: 2.700 zł 1000,00 1080,00 1450,00

  Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa i nie tylko
W ustawie w art.9 zakreślono sztywne ramy czasowe dla dokonania zmian w statutach i wskazano,że za legalnie działające będą uważane ZPCZ w takich spółdzielniach,w których uchwalono zmiany statutu i ZŁOŻONO stosowny wniosek do KRS do 30.12.2007r,lecz wniosek nie został jeszcze rozpoznany.Trzeba Ci jednak tych przykładów. W takim razie po 30.12.2007 r. Zebrania Przedstawicieli zostały legalnie przeprowadzone w:

ZP = Zebranie Przedstawicieli

1. Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Puławach - ZP w dn. 19 czerwca 2008r.

2. Zgierskia Spółdzielnia Mieszkaniowa w Zgierzu - ZP w dn. 5 czerwca 2008r.

3. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” w Warszawie - ZP w dn. 31 maja 2008r.

4. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa „Popowice” w Wrocławiu - ZP
w dn. 31 maja 2008r.

5. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górczewska” w Warszawie- ZP w dn. 15 listopada 2008r.

6. Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Koninie - ZP w dn. 29 maja 2008r.

7. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Świt” w Ełku - ZP w dn. 28 marca 2008r.

8. Spółdzielnia Mieszkaniowa Kłodzko w Kłodzku - ZP w dn. 7 czerwca 2008r.

9. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czyżyny" w Krakowie - ZP w dn. 21 czerwca 2008r.

10. Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowej w Płocku - ZP w dn. 9 maja 2008r.

11. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Międzynarodowa” w Warszawie - ZP w dn. 5 czerwca 2008r.

12. Spółdzielnia Mieszkaniowa "MIŁA" w Warszawie - ZP w dn. 30 czerwca 2008r.

13. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Dom dla młodych" w Krakowie - ZP w dn. 27 czerwca 2008r.

14. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedla Domów Jednorodzinnych” w Krakowie - ZP w dn. 15 maja 2008r.

15. Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Zielonej Górze - ZP w dn. 31 maja 2008r.

16. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krakus” w Krakowie - ZP w dn. 27 czerwca 2008r.

17. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Koński Jar – Nutki” w Warszawie - ZP w dn. 27 październik 2008r.

18. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie - ZP w dn. 16 maja 2008r.

19. Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Unia” w Lublinie - ZP w dn. 9 stycznia 2009r.

20. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" w Łodzi - ZP w dn. 21 kwietnia 2008r.

21. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wilga 2000” w Warszawie - ZP w dn. 25 czerwca 2008r.

22. Spółdzielnia Mieszkaniowa „WERONIKA” w Tychach - ZP w dn. 23 listopada 2008r.

23. Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lublinie - ZP w dn. 27 marca 2008r.

24. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędziu - ZP w dn. 29 listopada 2008r.

25. Spółdzielnia MieszkaniowaPiast" w Katowicach - ZP w dn. 2 czerwca 2008r.

26. Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa „Grenadierów” w Warszawie - ZP w dn. 17 kwietnia 2008r.

27. Spółdzielnia Mieszkaniowa "JAS-MOS" w Jastrzębiu - ZP w dn. 29 maja 2008r.

28. Spółdzielnia Mieszkaniowa "NOWA" w Jastrzębiu Zdrój- ZP w dn. 13 czerwca 2008r.

29. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Służew nad Dolinką" w Warszawie - ZP w dn. 29 maja 2008r.

30. Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Budowlani" w Bydgoszczy - ZP w dn. 24 kwietnia 2008r.

31. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Piekarach Śląskich - ZP z dn. 27 marca 2008r.

32. Krynicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Krynicy - Zdroju - ZP z dn. 28 czerwca 2008 r.

33. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zachodnia” w Gliwicach - ZP w dn. 22 kwietnia 2008r.

34. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnosciowa "Energetyk" we Wrocławiu - ZP w dn. 19 marca 2008r.

35. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Wilanów” w Warszawie- ZP w dn. 21 czerwca 2008r.

36. Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zrzeszeni" w Bydoszczy - ZP w dn. 22 luty 2008r.

37. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Związkowiec" w Koninie - ZP w dn. 21 maja 2008r.

38. Spółdzielnia Mieszkaniowa Jaroty w Olsztynie - ZP w dn. 5 czerwca 2008r.

39. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Chełm" w Gdańsku - ZP w dn. 24 czerwca 2008r.

40. Spółdzielnia Mieszkaniowo Budowlana „Jary” w Warszawie - ZP w dn. 10 stycznia 2008r.

41. Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Bawełna" w Olechowie - ZP w dn. 18 kwietnia 2008r.

42. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Czuby" w Lublinie - ZP w dn. 7 czerwca 2008r.

43. Spółdzielnia Mieszkaniowa „PROJEKTANT” w Rzeszowie - ZP w dn. 20 czerwca 2008r.

44. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowa" w Lubinie - ZP w dn. 23 czerwca 2008r.

45. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kopernik" w Toruniu - ZP w dn. 24 października 2008r.

46. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bydgoszczy - ZP w dn. 6 maja 2008r.

47. Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Katowicach - ZP w dn. 24 kwietnia 2008r.

48. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pojezierze" w Olsztynie - ZP w dn. 3 czerwca 2008r.

49. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego w Katowicach - ZP w dn. 28 maja 2008r.

50. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chojnowie - ZP w dn. 30 czerwca 2008r.

...

Wystarczy mam nadzieję

Wypisałem pierwszych 50 spółdzielni, w których po 1 stycznia 2008 r. odbyły się Zebrania Przedstawicieli i Sądy zarejestrowały podjęte uchwały.

Jak wobec powyższego faktu można odnieść się do Twojego argumentu, że od 1 stycznia 2008r. nie istnieje Zebranie Przedstawicieli?

Może warto Waszą niebywałą aktywność i zaangażowanie wykorzystać w innych ważnych dla wszystkich sprawach?